منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۹                                 ساعت:  ۲:۲۰ ب.ظ      
حجت الاسلام بی آزار تهرانی:

مفاهیم عمیق تألیفات استاد چایچیان انسان را وادار به تفکر می‌کند

حجت الاسلام بی آزار تهرانی گفت: اشعار و تألیفات استاد چایچیان محتوا و مفاهیم عمیقی دارد که برگرفته از عشق وی به اهل‌بیت (ع) بود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم بزرگداشت استاد حبیب اله چایچیان (حسان) با حضور مردم مومن و خداجوی شهرری در آستان مقدس امامزاده ابوالحسن شهرری برگزار شد.

در این مراسم که با مداحی حاج غلامرضا سازگار همراه بود حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی درخصوص محتوا و مفاهیم تعدادی از ابیات استاد حسان سخنرانی کرد.

بی آزار تهرانی با اشاره به تعدادی از تالیفات حسان از جمله گلهای پرپر، سایه های غم، ای اشکها بریزید و خلوتگاه راز، گفت: کتابی که وی از سخنرانی های علامه امینی نوشته است دارای مفاهیم بسیار عمیقی است که توصیه می کنم حتما این کتاب را مطالعه کنید.

وی ادامه داد: حسان با همه عظمتش غریبانه زندگی کرد و مراسم تشییع و یادبودش نیز غریبانه برگزار شد البته کسی که با امیرالمومنین(ع) مانوس باشد حیات و وفات با غربت است.

استاد حوزه با بیان اینکه علامه امینی از ارادتمندان حضرت علی(ع) و از دانشمندان بزرگی بود، تصریح کرد: حسان با چنین افراد بزرگواری مجالست داشت عاشق اهل بیت علیهم السلام بود.

بی آزار تهرانی با قرائت ابیاتی از حسان اظهار داشت: مصرع “بار سفر چه بسته ای مرگ خبر نمی کند” ما را به یاد مرگ می اندازد.

وی ادامه داد: یقین ترین و حتمی ترین مسئله ما مرگ است و با توجه به آیات قرآن یقین داریم که قیامت حتمی است و لذا نباید از یاد قیامت غافل شویم.

وی با بیان اینکه یاد قیامت تنها فکر کردن به مرگ نیست تصریح کرد: یاد مرگ این است که حق الناس نکنید و حق مردم را نخورید. کسانی که جای مهر بر پیشانی دارند و بیت المال را غارت می کنند به قیامت اعتقادی ندارند.

استاد حوزه با اشاره به جرم و جنایت ظالمان از جمله داعش، بیان کرد: اگر قیامت را در نظر بگیریم حتی به فکر گناه هم نمی افتیم جنایتکاران فکر نمی کنند که در قیامت چگونه سر بلند خواهند کرد.

بی آزار تهرانی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه گفت: حوادث و اتفاقات از ما دور نیستند چناچه در مدت ۳۰ ثانیه شاهد چقدر کشته و خسارت بودیم و لذا باید همیشه توشه سفر ببندیم.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.