منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱                                 ساعت:  ۴:۴۵ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

مطالب بی‌محتوای منبرها مساجد را به سالمندان تبدیل کرده است

امام جمعه شهرری گفت: عمده مباحثی که در منبرها بیان می‌شود محتوای جذابی ندارد و به همین دلیل جوانان از مساجد دور شده‌اند و فقط سالمندان را در مسجد می‌بینیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در مراسم تکریم و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرری که با حضور حجت الاسلام نوری‌زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار شهرری، حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از فعالان و مبلغان قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد، حجت الاسلام علی کنگرلو به عنوان رئیس جدید معرفی و حجت الاسلام داود ضمیر رضوانی رئیس سابق این اداره تودیع شد.

امام جمعه شهرری در این مراسم اظهار داشت: امروز دشمنان از هر روشی برای تخریب دین استفاده می‌کنند و از طریق شبکه‌های مجازی؛ دین، مذهب و انقلاب اسلامی را هدف قرار داده‌اند.

وی افزود: دشمنان در همه تریبون‌ها نفوذ کرده‌اند و تنها تریبونی که امروز برای تبلیغ دین در اختیار داریم؛ منبر و محراب است و اگر این دو را نیز از ذست بدهیم، باید فاتحه اسلام و دین را بخوانیم.

شاهچراغی با اشاره به واقعه کشف حجاب توسط رضاخان، گفت: در آن زمان چند روحانی با جدیت از ظرفیت محراب و منبر استفاده کرده و با ایستادن در مقابل اعمال رضاشاه دین اسلام را در کشور حفظ کردند و امروز نیز لازم است در مقابل هجمه دشمنان برخورد جدی صورت بگیرد.

وی با بیان این‌که در بخش تبلیغات کوتاهی کرده‌ایم، تاکید کرد: تبلیغات دین در منبر صورت می‌گیرد و لذا باید با اقدامات مناسب مردم و به ویژه جوانان را به منبر و مسجد برگردانیم.

امام جمعه شهرری ابراز کرد: متاسفانه امروز مساجد به سالمندان تبدیل شده است. جوانان کمتری در مساجد حضور می‌یابند که به این دلیل است که محتوای ما جذاب نیست. برخی صرفا مباحث سیاسی را مطرح می‌کنند و برخی فقط مباحث عرفانی؛ که باعث دفع جوانان شده است.

شاهچراغی اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی باید از ظرفیت منبرها با استفاده از عالمان عامل و تولید محتوای به روز و منطبق با نیاز جوانان استفاده کند و به دنبال آن مساجد را از حالت سالمندی به محلی برای مرکز فعالیت‌های فرهنگ، اجتماعی و مذهبی جوانان تبدیل کند.

وی با اشاره به وجود آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و سایر بقاع متبرکه در شهرستان ری، ادامه داد: رئیس تبلیغات اسلامی می‌تواند با استفاده از ظرفیت یک هزار و ۷۰۰ هیئت مذهبی و شرایطمنحصر به فردی که شهرری دارد، این منطقه را به قطب فرهنگی مذهبی تبدیل کند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه رئیس تبلیغات اسلامی شهرری در مدت کوتاهی سه بار جابه‌جا شده است، بیان کرد: ثبات مدیریت از مهمترین عوامل تمرکز و موفقیت در یک ارگان محسوب می‌شود. مدیران قبلی این سازمان به دلایل مشکلات سلامتی و خانوادگی از این سمت کناره‌گیری کردند، امیدوارم رئیس جدید با مدیریت متمرکز گام‌های موثری در ترویج دین و فرهنگ اسلامی بردارد.

وی اضافه کرد: متاسفانه اخیرا نهاد تبلیغات اسلامی در شهرری به فراموشی سپرده شده است و باید با تلاش مضاعف مدیریت جدید و همکاری تشکّل‌های وابسته، این سازمان احیا شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.