منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸                                 ساعت:  ۱:۱۲ ب.ظ      
امام جمعه شهرستان ری:

مشکلات ایران مربوط به آمریکا نیست / سوء مدیریت آسیب جدی کشور است

امام جمعه شهرری با اشاره به برخی از مشکلات گفت: مشکلات ایران مربوط به آمریکا نیست، مربوط به عدم مدیریت صحیح در بین مسئولان است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، نماز جمعه این هفته شهرری به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی و با حضور هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی شهرستان ری در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام برگزار شد.

امام جمعه شهرری در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی ضمن تجلیل از عزاداری‌های مردم مومن و مذهبی ایران طی دو ماه محرم و صفر با تاکید بر اعتماد به جوانان اظهار داشت: باید به جوانان اعتماد کرد و آن‌ها را دست کم نگیریم. به آن‌ها مسئولیت بدهیم و از آن‌ها مسئولیت بخواهیم.

وی گفت: پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم به جوانان اعتماد می‌کرد و آن‌ها را به‌عنوان مسئول معرفی و به همه سفارش می‌کرد از وی تبعیت داشته باشند.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با توصیه به والدین عنوان کرد: پدر و مادرها وضعیت فرزندانشان را با وضعیت خودشان مقایسه نکنند و تمام باید ها و نبایدها را با خلق خوش و در عمل به آن‌ها آموزش دهند.

 

ماه ربیع الاول ، آغاز شادی مسلمین است / اجازه دهید مردم شادی حلال داشته باشند

وی با اشاره به حلول ماه ربیع الاول و واقعه لیله المبیت؛ تبعیت پذیری و شجاعت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام را الگو همه مومنین، شیعیان و مسلمانان دانست‌.

امام جمعه شهرری با بیان این‌که آغاز ربیع، آغاز شادی است، اما شادی حلال و نباید در عزاداری افراط کرد و ماه شادی را به ماه عزا تبدیل نکرد.

وی ادامه داد: عده‌ای با مراسماتی سفارش نشده سعی در ادامه عزاداری بعد از ماه محرم و صفر دارند که نباید این مراسمات را در این ماه ادامه دهند و اجازه دهند مردم به شادی حلال بپردازند.

 

رمزهای ماندگاری انقلاب چیست ؟ 

حجت‌الاسلام شاهچراغی ولایت فقیه و همراهی مردم را دو اصل مهم پایداری و قدرت انقلاب اسلامی در ۴۰ سال اخیر دانست و گفت: مردم همیشه وظایف و آزمون‌های خود را به خوبی پس داده‌اند و هر گاه رهبری خواسته است در صحنه حاضر شده‌اند و حالا باید مسئولان مسئولیت و وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و برای حل مشکلات مردم شبانه‌روزی جهاد کنند.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: مشکلات ایران مربوط به آمریکا نیست و مربوط به بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح در بین مسئولان است و همه بدانند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.