منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۵/۱۸                                 ساعت:  ۱۰:۲۹ ب.ظ      
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران خبر داد:

مشارکت ۴۰۰سازمان، دسترسی آزاد رسانه ها به اطلاعات را فراهم خواهد کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران گفت: به زودی ۴۰۰ سازمان و نهاد با همکاری و مشارکت خود شرایطی را فراهم می کنند تا رسانه ها با دسترسی سریع به اطلاعات با انتشار صحیح اخبار و شفاف سازی به کاهش مشکلات و فسادها کمک کنند.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران که در مجتمع فاطمه الزهرا(س) شهرری برگزار شد، اظهار داشت: معیار و شاخص اصلی روابط مسئولان و خبرنگاران شفافیت است و طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، همه رسانه‌ها می توانند به اطلاعات دسترسی داشته و انعکاس دهند.

وی افزود: خبرنگاران با رسالت اطلاع‌رسانی همراه دولت برای ارائه خدمت به مردم هستند؛ البته در مسیری که طی کرده‌ایم گاهی کم و کاستی وجود داشته که در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر به امور رسیدگی کنیم.

مدیرکل ارشاد استان تهران  با بیان اینکه مسائل امنیت شغلی و صنفی خبرنگاران به‌خصوص بیمه آن‌ها در دولت یازدهم مدنظر قرار داشت، تصریح کرد: در ابتدای دولت در سال ۹۲، چهار هزار نفر از تسهیلات بیمه استفاده می‌کردند که این تعداد اکنون به ۱۲ هزار نفر در کشور رسیده است.

ضرغامی با بیان اینکه در حوزه خبر عدم دولتی بودن بیمه حائز اهمیت است گفت: موضوع دیگر این بود که بیمه‌ها برای خبرنگاران و اصحاب رسانه دولتی نباشد تا استقلال آنها حفظ شود؛ که هرچند در این زمینه دولت کمک‌هایی کرده است اما سبب آزاد حرکت کردن در بحث انتشار اطلاعات و اخبار بوده است.

وی بیان کرد: در زمینه اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات بر اساس بررسی‌ها، ۴۰۰ سازمان و نهاد باید مشارکت کنند؛ به‌زودی همه سازمان‌ها این امکان را فراهم می‌کنند تا در زمینه شفافیت و جلوگیری از فساد کمک شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در راستای توسعه نشریات محلی عنوان کرد: نشریات محلی و استانی که ۳۲ نشریه بود، هم اکنون به ۴۸ نشریه رسیده است؛ شما خبرنگاران که در چرخه رسانه استان هستید کمک کنید تا نشریات محلی و تخصصی را توسعه دهیم.

ضرغامی با اشاره به تشکیل خانه مطبوعات استان تهران تصریح کرد: خانه مطبوعات استان تهران باید به دست خبرنگاران توسعه پیدا کند و این خانه به‌عنوان بدنه مطبوعات که متوجه دغدغه این حوزه است، انجام‌وظیفه خواهد کرد تا مسائل و مشکلات عرصه رسانه برطرف شود.

وی در خصوص توسعه نشریات محلی عنوان کرد: نشریات محلی و استانی که ۳۲ نشریه بود، هم اکنون به ۴۸ نشریه رسیده است؛ شما خبرنگاران که در چرخه رسانه استان هستید کمک کنید تا نشریات محلی و تخصصی را توسعه دهیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.