منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹                                 ساعت:  ۸:۳۷ ق.ظ      
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری:

مستاجرینی که سرقفلی دارند جهت تغییر شغل با اداره اوقاف مکاتبه کنند

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری گفت: اداره اوقاف به مستاجرین دارای سرقفلی ۳ ماه فرصت می دهد تا بدون پرداخت هزینه شغل خود را تغییر دهند و اگر پس از سه ماه شغل خود را تثبیت کردند پذیره را پرداخت کنند و درصورتی که دوباره بخواهند به شغل اول خود برگردند نیازی به پرداخت پذیره نیست.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام مرتضی صادقی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با تبریک دهه وقف اظهار داشت: «عمل امینانه» تبلیغ فرهنگ وقف است و ما طبق شعاری که روز اول وقف، سازمان اوقاف به ما اعلام کرده با عنوان «وقف، رسانه و ترویج موقوفات مشارکتی» باید به‌منظور شفافیت از طریق رسانه‌ها به مردم خبررسانی کنیم و شهروندان را در جریان آمار موقوفات قرار دهیم.

وی با بیان این‌که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲ میلیارد تومان اجرای نیات در اداره اوقاف شهرستان ری ثبت ‌شده است، گفت: از این موقوفات بیش از ۵۰۰ میلیون تومان به یک هزار نفر از ایتام کمک شده، حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام هزینه شده و مابقی صرف اموراتی مانند کمک هزینه تحصیلی، تهیه دارو، درمان بیماران سرطانی و تامین سوخت زمستانی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با تاکید بر این‌که مستاجرینی که سرقفلی دارند جهت تغییر شغل با اداره اوقاف مکاتبه کنند، افزود: با توجه به این‌که سرقفلی داران برای تغییر شغل باید پذیره‌ای به اوقاف پرداخت کنند و گاهاً برخی افراد پس از تغییر شغل و پرداخت پذیره دوباره می‌خواهند به شغل سابق برگردند و در شرایط اقتصادی کنونی این وضعیت به نفع مستاجرین نیست، بنابراین ما ۳ ماه فرصت می‎دهیم این مستاجران بدون پرداخت هزینه شغل خود را تغییر دهند و اگر پس از سه ماه شغل خود را تثبیت کردند پذیره را پرداخت کنند و درصورتی که دوباره بخواهند به شغل اول خود برگردند نیازی به پرداخت پذیره نیست.

وی عنوان کرد: اگر مستاجر دارای سرقفلی بدون تایید اوقاف تغییر شغل داشته باشد یا به غیر اجاره دهد، این موضوع حقوقی می‌شود و طبق قانون سرقفلی باطل می‌شود و بدون پرداخت هیچ وجهی، شش دانگ مغازه از سرقفلی خارج و به اداره اوقاف بر می‌گردد.

 

وجود ۳۱ بقعه در شهرستان ری / ثبت ۵ وقف جدید در سال ۹۷

حجت‌الاسلام صادقی با بیان این‌که ۳۱ بقعه در شهرستان ری قرار دارد، عنوان کرد: ۱۵ بقعه در شهرری و ۱۶ بقعه در بخش فشافویه قرار گرفته است. همچنین تعداد کل موقوفات در شهرری ۴۸۵ موقوفه و تعداد رقبات بیش از ۱۰ هزار رقبه است که در سامانه جامع اداره اوقاف ثبت شده است.

وی با بیان این‌که پنج وقف جدید در سال ۹۷ ثبت شده است، تصریح کرد: دو ملک ۸۰ متری برای مسجد، یک قطعه زمین به مساحت یک هزار مترمربع جهت احداث مسجد، زمین دیگری به مساحت یکصد مترمربع جهت توسعه مسجد و یک ملک ۸۵ متری جهت پژوهش‌های بنیادی و علمی به ثبت رسیده است.

 

کلنگ‌زنی بیمارستان روحانی نژاد جهت امورات تخصصی سرطان در شهرری / خیرین حتی با مبلغ کم برای تکمیل این بیمارستان کمک کنند

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری با اشاره به شعار «همه واقف باشیم» بیان کرد: بیمارستان روحانی نژاد جهت امورات تخصصی سرطان در شهرستان ری کلنگ زنی شده است و اعلام می‌کنیم از طریق مشارکت‌های مردمی هرکس تمایل دارد اسمش در لیست واقفین ثبت شود، به اداره اوقاف مراجعه کند و به هر میزان که خودش بخواهد حتی با مبلغ کم در تکمیل این بیمارستان مشارکت کند.

وی با اشاره به شخصیت علمی و فقهی شیخ صدوق (ره) گفت: طبق مشورتی که با مدیرکل اوقاف انجام دادیم ان‌شاءالله بتوانیم در بقعه شیخ صدوق (ره) حوزه علمیه‌ای راه اندازی کنیم.

 

راه اندازی حوزه علمیه در اراضی بقعه شیخ صدوق (ره) / همسطح سازی قبور امامزاده عبدالله (ع) برای آرامش زائران است

حجت‌الاسلام صادقی ادامه داد: در خصوص انجام مقدمات و امورات اداری با امام جمعه شهرری صحبت می‌کنیم و دیروز که با آیت‌الله ری شهری صحبت کردیم ایشان هم قبلاً این موضوع را پیشنهاد داده بودند.

وی با بیان این‌که شیخ صدوق شخصیتی شیعی داشتند، گفت: با مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه مذاکره می‌کنیم و اداره اوقاف آمادگی دارد تا اراضی بقعه شیخ صدوق (ره) را که هیچ مزاحمتی نداشته باشد جهت راه اندازی حوزه علمیه مهیا کند.

صادقی با بیان این‌که در آستان امامزاده عبدالله علیه‌السلام ۴۰۰ مقبره قرار دارد، تصریح کرد: به منظور همسطح سازی قبور در محوطه امام زاده عبدالله تصمیماتی گرفته شده که این اقدام تخریب گورستان نیست بلکه برای ایجاد آرامش برای زائران است ضمن این‌که سنگ قبرهای قدیمی و بعضاً مربوط به دوره قاجار هم حفظ شده است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.