منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۹                                 ساعت:  ۹:۰۷ ق.ظ      
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع):

مسئولی که با قرآن انس بگیرد اختلاس نمی‌کند

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت:اگر مسئولی با قرآن انس بگیرد مرتکب اختلاس نخواهد شد و ایام دهه کرامت بهترین فرصت است که مسئولین برای ترویج معارف قرآنی اقدام کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عباس سلیمی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در جلسه دیدار اعضای شورای هماهنگی دهه کرامت با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ضمن خیرمقدم گویی به حاضران اظهار داشت: رکن رکین دهه کرامت از آثار و برکات وجود امام رضا(ع) است لذا ضرورت دقت بیش از پیش خود را می‌نماید.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: از اهداف این ستاد دو موضوع بیشتر مورد توجه است که در مسدله اول ایجاد نشاط عمومی در جامعه با الهام از آموزه‌های رضوی است که باید دقت کنیم این شادی از شادی‌های مشروع باشد و دومین مورد ارتقای معرفت عمومی نسبت به امام رضا(ع) است.

وی با بیان اینکه در قبال همه نعمات از ما سوال می‌شود، افزود: درخصوص اینکه نسبت به بینش و منش رضوی چه اقدامی انجام دادیم از ما سوال می‌شود لذا ابتدا باید سیره قرآنی این امام را برای مردم تشریح کنیم.

سلیمی ادامه داد: این امام رئوف به قرآن عشق می ورزید و هر سه روز یکبار قرآن را ختم می‌کرد. مسئولین امروز ما به بهانه مشغله زیاد از قرآن فاصله می‌گیرند در حالی‌که مسئولیت زمین و زمان بر دوش امام رضا(ع) بود اما در عین حال با قرآن مانوس بودند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با تاکید بر توجه ویژه به معرفت قرآنی در جامعه بیان کرد: با ترویج معارف قرآنی هیچکدام از نابسامانی‌ها و آسیب‌های اجتماعی را شاهد نخواهیم بود. سلیمی اذعان داشت: اگر مسئولی با قرآن انس بگیرد مرتکب اختلاس نخواهد شد و ایام دهه کرامت بهترین فرصت است که مسئولین برای ترویج معارف قرآنی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امسال باید با توجه به این ابعاد معارف قرآنی را پررنگ‌تر کنیم، ادامه داد: امام رضا(ع) در مورد قرآن نظر خود را اینگونه بیان می‌کنند؛ قران سخن خداست از حدود قرآن خارج نشوید عدالت و سعادت را در آن جستجو کنید در غیر اینصورت منحرف خواهید شد.

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان اسلام در چهل سال گذشته همواره با نظام جمهوری اسلامی دشمنی کرده اند، تصریح کرد: امروز تمام دشمنان اسلام شمشیر را از رو بسته‌اند. تا کنون عداوت خود را اینگونه نشان نداده بودند که حتی صحبت از تخریب و براندازی می‌کنند.

وی با استناد به روایات اهل بیت مبنی براینکه قرآن حقیقتی همیشه زنده است و نمی‌میرد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) کتاب انقلاب اسلامی قرآن است پس انقلابی که کتابش قرآن است نمی‌میرد و در چهلمین سال به نقطه بلوغ خود می‌رسد و آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی را با دیگاه ولایی ادامه می‌دهد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با تشریح عملکرد کارگروههای ستاد بیان کرد: نسبت به مقوله نامگذاری ایام دهه کرامت دقت داشته باشید تا این نامگذاری مفاهیم عمیقی در تفهیم اهداف ستاد داشته باشد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.