منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۲۶                                 ساعت:  ۷:۳۹ ب.ظ      
امام جمعه شهرستان ری:

مسئولین دائما از تریبون های مختلف به مردم گزارش کار بدهند

امام جمعه شهرستان ری گفت: مسئولین باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم انجام بدهند و دائما به آن ها از تریبون های مختلف گزارش کار بدهند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، نماز جمعه این هفته شهرستان ری به امامت امام جمعه شهرستان ری، حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی و با حضور هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی شهرستان ری برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان ری در ابتدای خطبه اول نماز جمعه اظهار داشت: از مناسبت های مهم دهه اول ماه دی الحجه، روزهای عرفه و عید قربان است. به لطف خدا و مردم مومن، دعای روز عرفه در سراسر کشور با شکوه و عظمت بسیاری برگزار‌ می شود و از مهمترین روزهای بخشش الهی است. ایشان با اشاره به سیره زندگانی امام باقر(ع) گفت: سراسر زندگانی این امام معصوم(ع) برای همه الگو می باشد. و با اشاره به روایتی از امام محمدباقر(ع)، دنیا، جاه و منصب را فانی و آنچه را که برای همیشه ماندگار خواهد ماند، تقوای الهی و بندگی خداوند عنوان کرد. شاهچراغی از مهمترین رویدادهای پیش رو، به شهادت اولین سفیر حضرت اباعبدالله(ع)، حضرت مسلم بن عقیل(ع) و میزبانی خیل عظیم عزاداران در این مناسبت در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اشاره کرد.

حجت الاسلام شاهچراغی در ابتدای خطبه های دوم با اشاره به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور در روز ۲۶ مرداد اظهار داشت: آزادگان به همه ما آموختند که چطور در سخت ترین شرایط ایستادگی و مقاومت کنیم. ایشان با اشاره به شهادت تعداد ۹۰۰نفر از حجاج ایرانی در ۶ذی الحجه در حین مناسک حج گفت: دولت سعودی ها بارها بی لیاقتی و عدم شایستگی خود را در دوران های مختلف نشان داده اند و ملت های مسلمان می بایست خوشان مدیریت حج را به عهده بگیرند تا همچنان شاهد وقایع تلخ آنچنانی نباشیم. ایشان در ادامه خطبه ها با اشاره به وضعیت کنونی کشور گفت: مسئولین باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم انجام بدهند و دائما به آن ها از تریبون های مختلف گزارش کار بدهند. امام جمعه شهرستان ری با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: کسانی که در فضاهای مختلف می گوینددر کشور کاری برای مبارزه با دشمنان و متخلفین نمی شود، اشتباه بزرگی می کنند. مبارزه با فساد در کشور ما به عنوان یک اصل می باشد. و اینکه می گویند کشور به بن بست رسیده است، خیال واهی است و کشور رو به جلو در حرکت است و باید مصمم باشیم شبانه روزی ضعف ها رو برطرف نمائیم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.