منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۹                                 ساعت:  ۳:۰۸ ب.ظ      
معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران:

مسئولان ورزشی نسبت به تقویت منش پهلوانی ورزشکاران همت جدی داشته باشند

معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران گفت: مربیان همانطور که روزی چند ساعت برای مهارت قهرمانی ورزشکار کار می کنند، روی مباحث اخلاقی آنها نیز کار کنند.

چاپ خبر
سردار کاظم یزدانی معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: قهرمانان ورزشی بهترین الگو برای جوانان هستند.

وی افزود: بحث اخلاق و منش پهلوانی توسط قهرمانان ورزشی و کسانی که مردم دوستشان دارند و مورد احترام عموم هستند در کاهش مفاسد اجتماعی تاثیر زیادی می تواند داشته باشد.

معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران با اشاره به آداب و معاشرت قهرمانان ورزشی، تصریح کرد: این قهرمانان تاثیر بسیار زیادی در زندگی و رفتار و معاشرت با دیگران دارند.

یزدانی با بیان اینکه متاسفانه در پیشگیری از معضلات اجتماعی کار زیادی انجام نشده است، گفت: باید همه دستندرکاران ورزش در همه نهادهای لشگری و کشوری دست به دست هم بدهند و درخصوص این مسئله یک کار اساسی صورت بگیرد.

وی با تاکید بر آموزش مرام پهلوانی به ورزشکاران بیان کرد: برای کار مهارتی در بخش قهرمان پروری، به یک ورزشکار مستعد می گوییم مثلا در روز تا ۵ساعت باید تمرین کند تا بتواند در عرصه آسیایی یا جهانی روی سکو برود. حالا روزی چقدر باید کار شود تا این قهرمان مرام و منش پهلوانی داشته باشد.

رئیس سازمان تربیت بدنی سازمان بسیج مستضعفین ابراز کرد: مدیران و مسئولان مربوطه باید همت بیشتری در این موضوع داشته باشند و نسبت به ترویج فرهنگ منش پهلوانی اقدامات موثرتری انجام بدهند.

یزدانی ادامه داد: اگر واقعا برنامه ریزی شود که مربیان ما همانطور که روزی چند ساعت برای ورزشکار کار می کنند که قهرمان شود روزی نیم ساعت روی مباحث اخلاقی اینها کار شود در واقع بحث تربیت مشکلی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:  اگر تربیت اخلاقی ورزشکاران اصلاح شود، مطمئن باشید در آینده قهرمانان زیادی که در رشته های مختلف داریم با سجایای اخلاقی و منش پهلوانی اسوه می شوند و زمانی که این افراد الگو باشند در سالم سازی جامعه نیز نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.