منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۲۲                                 ساعت:  ۸:۱۵ ب.ظ      

مردم ری در مرکز اهدای خون صحنه‌ زیبایی از وحدت و نوع دوستی خلق کردند

به دنبال زلزله‌ی غرب کشور و اعلام سازمان اهدای خون مبنی بر نیاز گروه های خونی مختلف امروز تعداد زیادی از مردم در مراکز انتقال خون حاضر شدند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، زمین‌لرزه شب گذشته کرمانشاه تعدادی از هموطنان را عزادار کرد و عده زیادی هم مجروح شدند. مردم شهرهای مختلف کشورمان در یک حرکت تحسین برانگیز با اهدای خون به یاری مصدومین این حادثه شتافتند.

مردم ری نیز با حضور پررنگ و انسان دوستانه خود در مرکز اهدای خون صحنه های زیبایی از وحدت و همدلی خلق کردند.

پایگاه انتقال خون شهرری واقع در ایستگاه مترو شهرری امروز از بیش از صد نفر خون گیری کرد.

خبرنگار آفتاب ری با تعدادی از اهداکنندگان خون در این مرکز گفتگو کرده است.

یکی از اهداکنندگان خون گفت: من حضوری نمی توانم برای کمک به آسیب دیدگان زلزله بروم و آمده ام تا خون بدهم.

یکی دیگر از مراجعه کنندگان گفت: اعلام کردند گروه خون O منفی نیاز است و من تنها کاری که از دستم می آمد این بود که خون اهدا کنم.

فرد دیگری با بیان اینکه مستمرا اهدای خون انجام می دهم، افزود: به محض اینکه شنیدم این حادثه ناگوار برای عده ای از هموطنان اتفاق افتاده انجام وظیفه دانستم که خون اهدا کنم.

خانمی که از نازی آباد آمده بود، می گفت: به خاطر سخن رهبرم وظیفه دانستم که برای اهدای خون بیایم و به مجروحان زلزله کمک کنم. با مادرم تماس گرفته ام از پرند آمده از فرزند من نگهداری کند تا من بتوانم خون بدهم.

دو زن دیگر که دارای گروه خونی O منفی بودند، می گفتند: بچه کوچک خود را در منزل گذاشته ایم و فقط به دلیل اینکه فهمیدیم گروه خون O منفی نیاز است، وظیفه دانستیم که به هموطنان خود کمک کنیم.

علی رغم اینکه بعضی از اهدا کنندگان به طور مستمر و مرتب اقدام به اهدای خون می کنند اما بسیاری از مراجعه کنندگان امروز ادعا می کردند که برای اولین بار است آمده اند و می خواهند سهمی در ابراز همدردی با مصدومان زمین لرزه دیشب داشته باشند.

گفتنی است؛ با توجه به اینکه ساعت کاری مرکز اهدای خون ری از ۸صبح تا ۱۶ می باشد، از بسیاری از مراجعه کنندگان که ساعت ۱۶ آمده بودند، خون گیری نشد که موجب نارضایتی این اهداکنندگان شد.

مردم ری همیشه در ایثار و فداکاری پیشتاز بوده اند و ظرفیت محدود مرکز اهدای خون شهرری نمی تواند پاسخگوی حضور عظیم مردم در اینگونه ایام باشد.

به گزارش آفتاب ری، فقط ۳ تا ۴ درصد مردم ایران دارای خون O منفی هستند، و چون این گروه خونی قابل تزریق به تمام گروه‌های خونی مختلف است، باارزش‌ترین گروه خونی محسوب می شود و در حوادثی مانند زلزله گروه خونی O منفی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.