منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۲                                 ساعت:  ۸:۳۲ ب.ظ      
با حضور استاندار تهران؛

مراسم جشن بزرگ شهر شدن قیامدشت و معارفه شهردار آن برگزار شد

همزمان با هفته وحدت جشن بزرگ شهر شدن قیامدشت و معارفه اولین شهردار آن با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، همزمان با هفته وحدت جشن بزرگ شهر شدن قیامدشت با حضور پرشور مردم و مسئولان در ورزشگاه قیامدشت برگزار شد.

مقیمی استاندار تهران، جمالی پور فرماندار شهرستان ری، حجت الاسلام یاسینی امام جمعه خاورشهر، حجت الاسلام امیری امام جمعه قیامدشت، محجوب نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، بابایی بخشدار خاوران، ترکاشوند شهردار جدید قیامدشت جلالی رئیس دادگستری شهرستان ری، مدیران ادارت دولتی شهرستان ری و جمعی از مسئولان اجرایی بخش خاوران و محدوده شهرداری منطقه ۱۵تهران در این مراسم حضور داشتند.

عباسی رئیس شورای شهر قیامدشت در ابتدای مراسم اظهار داشت: با ارتقای قیامدشت از روستا به شهر گام بزرگی در جهت حل مشکلات و دغدغه های چندین ساله مردم قیامدشت د رکوتاهترین زمان ممکن برداشته شد و مردم قیام دشت از سردرگمی رهایی پیدا کردند اما هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدوارم مسئولان با حل این مشکلات موجب شکوفایی هرچه بیشتر این شهر تازه تاسیس بشوند.

وی با اشاره به جمعیت ۵۰هزار نفری بخش خاوران و شهر قیامدشت که عمدتا از قشر کارگری هستند، گفت: خاوران دارای یک بخشداری، چهار اداره، چهار بانک و یک دانشگاه آزاد است که دارای مشکلاتی همچون فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، عدم وجود مترو، عدم وجود بیمارستان و کلینیک های تخصصی، عدم وجود آرامستان و گورستان عمومی، عدم توسعه فضاهای آموزشی، عدم استقرار برخی ادارات دولتی و پلیس راهور، لزوم احداث دوربرگردان غیرهمسطح در ورودی شهر قیامدشت و عدم وجود فضاهای فرهنگی و تفریحی نظیر سینما و شهر بازی می‌باشد.

فرماندار شهرستان ری نیز در بخشی از این مراسم اظهار داشت: در دولت آقای روحانی خدمات شایسته ای در حوزه درمان، آب شرب، راه و احداث تصفیه خانه برداشته شد.

وی با اشاره به ارتقای سطح خدمات تصریح کرد: در سالهای اخیر توجه ویژه ای به رفع محرومیت زدایی شده است و مطالبه مهم مردم قیامدشت که مسئله شهر شدن بود، تحقق پیدا کرد.

جمالی پور گفت: آقایان رحمانی فضلی وزیر کشور، هاشمی استاندار وقت تهران، انصاری معاون حقوقی وقت ریاست جمهوری، نمایندگان مردم تهران در مجلس، شهرداری تهران و سایر مسئولین کمک های شایسته ای جهت شهرشدن قیامدشت انجام دادند و لذا همه باید در رفع محرومیت و توسعه پایدار قیامدشت تلاش کنیم.

امام جمعه قیامدشت نیز در بخش دیگری از برنامه با بیان اینکه قیامدشت با مدیریت تهران رشد کرده است، گفت: از مسئولان می خواهم به تعهدات خود عمل کنند و نسبت توسعه و پیشرفت شهر قیامدشت تلاش کنند.

حجت الاسلام امیری ابراز کرد: با تبدیل قیامدشت به شهر، کار تمام نشده بلکه شروع کار است و با اختصاص اعتبارات لازم و تلاشهای روزافزون شاهد شکوفایی و رونق این شهر خواهیم بود.

گفتنی است؛ در این مراسم حسین ترکاشوند به عنوان اولین شهردار شهر قیامدشت معارفه شد و حکم خود را از استاندار تهران گرفت.

اجرای برنامه های شاد توسط حسن ریوندی و اجرای تواشیح از دیگر برنامه های این جشن بود.

شهر قیامدشت پیش از این در خارج از محدوده قانونی شهر تهران قرار داشت و به عنوان نقطه جمعیتی حاشیه تهران تلقی می شد و از خدمات شهرداری منطقه ۱۵ تهران استفاده می کرد که پس از شهر شدن دارای شهرداری مستقل و در محدوده شهرستان ری قرار دارد.

در تاریخ ۹۶/۲/۲۳ مقدمات شهر شدن قیامدشت از طرف معاونت حقوقی رئیس جمهور ابلاغ و در تاریخ ۹۶/۶/۱۳ رسما وزیر کشور تاسیس شهرداری در شهر قیامدشت را به استاندار تهران ابلاغ کرد.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.