منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۸                                 ساعت:  ۳:۳۵ ب.ظ      
در پی بی‌توجهی مسئولان؛

مراسم بزرگداشت شهدای دانشجو کم فروغ‌تر از سالهای گذشته برگزار شد

همه ساله به مناسبت روز دانشجو مراسمی در مزار سه شهید دانشجو برگزار می‌شد اما امسال مسئولین این مراسم را کنسل کردند و در روزی که به مناسبت شهادت این سه دانشجو نامگذاری شده است یادی از آنها نکردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم بزرگداشت شهدای دانشجو کم فروغ تر از همیشه با حضور تعدادی از دانشجویان، مدیران و اساتید دانشگاه پیام نور شهرری در کنار مزار سه شهید دانشجو واقع در آستان امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد.

روز ۱۶ آذر یادآور سه دانشجوی شهید به نامهای مصطفی بزرگ‏ نیا، احمد قندچى و مهدی شریعت رضوى است که در سال ۱۳۳۲ در اعتراض به ورود «نیکسون» معاون وقت رئیس جمهور آمریکا دست به تظاهرات زده بودند و به وسیله مأموران رژیم شاهنشاهی در صحن دانشگاه به شهادت رسیدند و لذا یکی از مهمترین اقداماتی که در این روز می تواند صورت بگیرد گرامیداشت یاد این شهدا و آرمانهای آنها است.

همه ساله مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور مسئولین دولتی در کنار مزار سه شهید دانشجو در آستان امامزاده عبدالله شهرری برگزار می شد. اما امسال هیچ کدام از مسئولین در این مراسم شرکت نکردند.

گویا مسئولین فراموش کرده اند که همه دستاوردهایمان به برکت خون شهدا و مجاهدت این عزیزان است و گرامیداشت یاد آنها کمترین کاری است که می شود برایشان انجام داد.

از آنجا که در سالهای گذشته این مراسم با حضور جمعی از مدیران و مسئولان وزارت علوم و همچنین مسئولان ادارات شهرری از جمله فرماندار ری در روز ۱۶ آذر بر سر مزاز این سه شهید برگزار می شد، امسال نیز خبرنگار آفتاب ری روز پنجشنبه ۱۶آذر ماه مصادف با روز دانشجو برای پوشش خبری در آستان امامزاده عبدالله حضور یافت اما از مراسم و بزرگداشت خبری نبود و وقتی از مسئولین آستان سوال کردیم گفتند مراسم امروز برگزار نمی شود و برگزاری مراسم به شنبه ۱۸آذر موکول شده است.

خبرنگار آفتاب ری روز شنبه(امروز) نیز بر سر مزار این شهدای دانشجو حاضر شد که فقط تعداد اندکی از دانشجویان، مدیران و اساتید دانشگاه پیام نور شهرری حضور داشتند و از هیچ مسئول و یا مراسمی خبری نبود. لذا در پی تماسی که با مسئول روابط عمومی بنیاد شهید گرفتیم و گفتگویی که با معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور شهرری داشتیم؛ گفتند روز پنجشنبه ۱۶ آذر به دلیل بین التعطیل بودن این مراسم از سوی فرمانداری ری کنسل شده و به شنبه موکول شده است و روز شنبه نیز وزارت علوم گفته که مراسم باید در روز پنجشنبه برگزار می شد.

در پی این پاسکاری ها و شاید هم بهانه تراشی های مسئولین هیچ مراسمی برای بزرگداشت سه شهید دانشجو که از جان خود برای حفظ کشور گذشته‌اند، برگزار نشد و گویا مسئولین دولتی ترجیح دادند این روز را بدون یاد شهدا گرامی بدارند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.