منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۹                                 ساعت:  ۱۰:۱۹ ق.ظ      
بخشدار مرکزی ری مطرح کرد:

محروم ماندن روستاهای ری از اعتبارات قانونی به دلیل تداخل با حریم تهران

بخشدار مرکزی ری گفت: روستاهای ری به دلیل تداخل حریم شهر تهران با حوزه استحفاظی ری از اعتبارات قانونی که طبق قانون باید ۸۰درصد آن در روستاهای واقع در حریم هزینه شود، محروم هستند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حشمت الله پورمهدوی بخشدار مرکزی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، اظهار داشت: به دلیل نزدیکی شهرری به تهران بیشتر روستاها به صورت نقاط جمعیتی هستند و از ۱۲روستا فقط چهار روستا به صورت خاص فعالیت کشاورزی و دامداری انجام می دهند و مابقی نقاط جمعیتی هستند که کد روستایی دارند.

وی با اشاره به تداخل حریم شهر تهران با حوزه استحفاظی ری، افزود: بیش از ۹۰درصد بخش مرکزی ری با منطقه۲۰ و ۱۰درصد با منطقه۱۵ شهرداری تهران تداخل دارد که با ماده ۱۴تقسیمات کشوری مغایرت دارد.

بخشدار مرکزی ری با تاکید بر اینکه شهرری نیاز به شهرداری مستقل دارد، تصریح کرد: کل ۱۲روستای واقع در اطراف شهرری که به عنوان حریم از آنها استفاده می شود در طول چند سال گذشته به عنوان روستاهای واقع در حریم نامگذاری شده اند که این موضوع کار را مشکل کرده است.

پورمهدوی با بیان اینکه ۶روستای بخش مرکزی دارای دهیاری هستند و دهیاری یک روستا نیز بعد از عید افتتاح می شود، گفت: ۵روستای فاقد دهیاری داریم که به دلیل پایین بودن آمار جمعیتی و نداشتن طرح هادی، دهیاری ندارند که طبق قول بنیاد مسکن سعی می کنیم در اوایل سال ۹۷ این روستاها طرح هادی مصوب بگیرند.

وی بیان کرد: با مسئولین شهرداری منطقه۲۰ مشکلی نداریم و مشکل مربوط به ساختار می باشد که از ابتدا اشتباه بوده است و طبق قانون ۸۰درصد اعتبارات حریم باید در روستاهای واقع در حریم هزینه شود که این اتفاق نمی افتد و ما اطلاعی نداریم که شهرداری تهران چه میزان از حریم درآمد دارد.

بخشدار مرکزی ری ادامه داد: به دلیل این تداخل حریم اجازه ساخت و ساز و تعمیرات به سختی داده می شود و اعتباراتی که مربوط به حریم است و از سوی شهرداری تهران برای این منطقه هزینه نمی شود.

پورمهدوی با بیان اینکه بخش مرکزی ری دارای پنج کلانتری است، گفت: در روزهای تعطیل ساخت و سازهای غیرمجاز افزایش پیدا می کند و عده ای فرصت طلب در ایام عید سعی می کنند به ساخت و ساز غیرمجاز بپردازند به همین جهت بازرسان ما در عید فعال هستند و درصورت مشاهده با این افراد برخورد می شود و بناها تخریب خواهد شد.

وی در پایان گفت: در حوزه روستایی بیشترین مشکل مربوط به روستاهای فاقد دهیاری است و در حوزه شهری، فقدان یک شهرداری مستقل، شورای شهر مستقل، نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی و فرماندهی انتظامی مواردی است که مدیریت در شهرری را دچار مشکل می کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.