منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۵                                 ساعت:  ۲:۱۰ ب.ظ      
رئیس سازمان ادیان و مذاهب کشور:

مجامع بین الملل تحت تاثیر قدرتهای بزرگ قرار دارند و تنها از منافع خود دفاع می‌کنند

رئیس سازمان ادیان و مذاهب کشور گفت: اگر حس انتقام در میان مذاهب مختلف به‌وجود بیاید، به هیج وجه قابل کنترل نخواهد بود و بشریت به سوی فاجعه انسانی بزرگی سوق پیدا می کند.

چاپ خبر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری رئیس سازمان ادیان و مذاهب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: سکوت جوامع بین المللی در برابر جنایات میانمار سکوتی باسابقه است و نهادهای بین المللی همواره در برابر ظلم و جنایت‌هایی که به مسلمانان در تمام دنیا می‌شود سکوت و بی‌تفاوتی اختیار می‌کنند.

وی افزود: جوامع بین الملل در قضایای فلسطین، لبنان و یمن نیز همینطور عمل کردند، فجایعی که امروز در یمن اتفاق می‌افتد نیز مانند میانمار مورد بی‌توجهی مدعیان حقوق بشر قرار گرفته است.

 تسخیری با اشاره به اینکه کشتار مسلمانان میانمار به دست بودائیان انجام می‌شود، ادامه داد: آنچه که در فاجعه میانمار شگفت‌انگیز است این است که دیانت بودایی در غرب به عنوان یک دیانت آرامش‌دهنده ترویج می‌شد به همین خاطر باور وقوع چنین جنایات هولناکی به دست بوداییان بسیار سخت است.

وی بابیان اینکه برای استکبار جهانی هیچ چیز اهمیت ندارد، گفت: دین، افراد، کتب گوناگون و کشورهای مختلف هیچ کدام برای استکبار جهانی ذره‌ای اهمیت ندارند از راهی که بتوانند صبوعیت را در بشریت ترویح کنند این کار را خواهند کرد.

رئیس سازمان ادیان و مذاهب کشور بیان کرد: حوادث میانمار ثابت کرد که مجامع بین المللی مجامع مستقلی نیستند، بسیار تحت تاثیر قدرتهای بزرگ قرار دارند و هر جا که از حقی دفاع کنند در حقیقت از منافع خود دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به عدم وظیفه شناسی جوامع بین المللی گفت: بسیار دردآور است کسانی که باید داور باشند به عنوان یک تماشاچی غیرمتعهد در برابر حوادث میانمار به نظاره ایستاده‌اند.

 تسخیری تصریح کرد: کشورها و دولتهای اسلامی، علما، مسئولان، اندیشمندان و تمامی انسانهای آزاده دنیا در هر شغل و صنفی که هستند باید کاری بکنند و اقدامی صورت بگیرد که در غیر این صورت بشریت به سوی فاجعه انسانی بزرگی در حال حرکت است.

وی با اشاره به اینکه عده ای از مسلمانان میانمار منتظر اجازه دولت بنگلادش برای ورود به این کشور هستند، ادامه داد: اگر حس انتقام که خواسته استکبار است در مردم از گروه‌ها و مذاهب مختلف به‌وجود بیاید و رشد کند به هیج وجه قابل کنترل نخواهد بود و فجایعی چون فاجعه میانمار در تمام نقاط دنیا اتفاق خواهد افتاد.
انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.