منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۸                                 ساعت:  ۴:۱۵ ق.ظ      
آیت الله خاتمی در حرم حضرت عبدالعظیم:

هرگز مکتب علی و جانشین عامش را تنها نخواهیم گذاشت

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تبیین پیامهای اجتماعات و همایش های مذهبی گفت: عشق به خدا، آشتی با خدا، گدایی درگاه خدا، دین مداری صادقانه و عشق به خاندان عصمت و طهارت پنج پیام مهم اجتماع شب قدر است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، مراسم آخرین شب از لیالی قدر با حضور خیل عظیمی از مردم مومن و عاشقان آل الله در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) برگزار شد.

آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان برترین شب است و براساس شواهد متعدّد شب قدر است که سرنوشت یک ساله همگان در این شب رقم می خورد.

وی افزود: اجتماعات و همایش های مذهبی از جمله حضور انبوه جمعیت در شبهای قدر پنج پیام را برای ما روشن می کند.

امام جمعه موقت تهران پیام اول را عشق به خدا دانست و گفت: دشمنان دین با وجود تلاش زیاد برای جدا کردن ما از خدا ، ناکام مانده اند و این اجتماعات بیان می کند که ما از درگاه ایزد یکتا جدا نمی شویم.

خاتمی با بیان اینکه آشتی با خدا دومین پیام این اجتماعات است، ادامه داد: این مردم آمده اند که بگویند خدایا امشب شب تعیین سرنوشت است و اگر من بد کرده ام و از خطوط قرمزت گذشته ام اما دوباره آمده ام با تو آشتی کنم ، البته این آشتی رمزی دارد و آن رمز، توبه است و توبه واقعی سه شرط دارد؛ توبه صادقانه به زبان، یعنی به زبان بگوییم الهی العفو و این پشیمانی از صمیم جان باشد، تصمیم جدّی بر ترک گناه وجبران بدهکاریهای الهی و مردم .

وی با بیان پیام سوم تصریح کرد: گدایی درب خانه خدا، بهترین راه گدایی است. گدایی هر خانه ای غیر از خانه باری تعالی ذلت است. خواستن از خدا و اولیاء الله عزّت است. امام خمینی و مقام معظم رهبری دنبال آقایی نبودند ولی چون خدایی بودند، آقایی به سراغشان آمد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: پیام چهارم این اجتماعات، دین مداری صادقانه است یعنی از میان راه های مختلف راه الهی را انتخاب کرده ایم.

خاتمی عشق به ائمه اطهار و خاندان عصمت و طهارت را پیام پنجم این همایش ها ذکر کرد و افزود: عشق به مولا علی سبب عدم لغزش در صراط، همنشینی با پیامبر اکرم و دوری از گناه است.

وی تاکید کرد: مردم با حضور در این اجتماعات الهی به دشمنان می گویند که اگر عده ای علی را تنها گذاشتند امّا ما مکتب علی و جانشین عامش را تنها نخواهیم گذاشت. یک بار علی را تنها گذاشتند تا قیامت گریه می کنیم ما هرگز علی را تنها نمی گذاریم.

با اشاره به مظلومیت امیرالمومنین گفت: غربت و مظلومیت علی (ع) تا اندازه ای بود که رهبر جهان اسلام را شبانه و مخفیانه و با حضور چهار نفر دفن کردند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.