منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۲                                 ساعت:  ۱۰:۴۲ ق.ظ      

قهرمان ترکیه‌ای جهان:ایران پراست از مهربانی/ هدفم طلای المپیک است

دارنده دو نشان المپیک گفت: بعد از ازدواج با مهران عسگری تلاش زیادی برای رفع نقاط ضعف خود داشتم و در این مدت موفق به کسب طلای قهرمانی جهان شدم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، «نورتاتار» تکواندوکار تیم زنان ترکیه که دو مدال نقره و برنز المپیک، طلا و نقره جهان، طلا، نقره و دو برنز اروپا و طلای بازیهای اروپایی را در کارنامه دارد، اسفندماه سال ۹۵ با مهران عسگری قهرمان دانشجویان جهان و عضو پشین تیم ملی کشورمان ازدواج کرد.

وی که برای دیدار با خانواده مهران به تهران سفر کرده  گفت:از برنامه های آتی خود و نفش قهرمانی ایرانی در موفقیت های اخیرش گفت.

عضو تیم ملی زنان ترکیه گفت: نزدیک به ۱۸ ماه است که با مهران تمرینات بدنسازی و فنی را پیگیری می کنم. در این مدت خیلی برای من مفید بود و مدالهایی که تو یک قدمی از دست چون طلای جهان و نقره گرندپری را هم کسب کردیم.

«نور» ادامه داد: در جریان مسابقات چین دچار آسیب دیدگی شدم و پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت مدتی است که تمرینات خود را آغاز کرده ام. در المپیک ۲۰۱۲ برنز و در ۲۰۱۶ نقره کسب کردم. حالا نوبت طلای المپیک است که ابتدا برای کسب سهمیه تلاش خواهم کرد و بعد توکیو ۲۰۲۰، البته در این مسیر قهرمانی جهان و قهرمانی اروپا را نیز داریم که خیلی جدی به آنها فکر می کنم.

بانوی تکواندوکار ترکیه ای در مورد سطح تکواندو بانوان ایرانی هم گفت: در چند سال اخیر بانوان ایرانی حرکت رو به جلو و خوبی داشته اند و مدالهای با ارزشی در المپیک و جهانی کسب شده است. امیدوارم بازهم در مسابقات مهم پیش رو اخبار خوبی از این زنان با استعداد منتشر شود.

وی در مورد علت سفر به تهران گفت: من فقط برای دیدار با خانواده مهران، پدر و مادرش به تهران سفر کردم. در تهران نیز برنامه ام در کنار دید و بازدید تفریح است و برنامه تمرینی را بعد از بازگشت به ترکیه پیگیری می کنم.

«نورتاتار» در پایان گفت: من ایران و مردم آن را دوست دارم. برخلاف آنچه بیرون از ایران نمایش می دهند، ایران پر است از مهربانی و من از ایران بودن و مصاحبت با ایرانی ها لذت می برم.

منبع : مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.