منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶                                 ساعت:  ۱۰:۵۳ ق.ظ      
اختصاصی «آفتاب ری»/

قدیمی‌ترین تکیه عزاداری تهران کجاست؟+فیلم

تکیه عزاداری نفرآباد شهرری متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) با قدمتی حدود ۴۰۰ سال به عنوان قدیمی‌ترین تکیه تهران می‌باشد که در گفتگو با قدیمی‌ها و امنای این مکان، گوشه‌ای از فضای معنوی و تاریخچه این تکیه به تصویر کشیده است.

چاپ خبر

به گزارش آفتاب ری، شهر تهران یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که مراسم عزاداری ماه محرم از دیرباز به صورت گسترده و منظم در آن برگزار می‌شده است.

شرکت در مراسم عزاداری و سوگواری به خصوص در ماه‌های محرم و صفر بخش بزرگی از زندگی مردم را در تهران قدیم تشکیل می‌داد. برگزاری این مراسم در ماه محرم و دهه عاشورا و همچنین اربعین حسینی مورد توجه و علاقه طبقات مختلف مردم بود.
تهران حدود ۱۵۰ سال پیش بین ۵۰ تا ۷۰ تکیه محلی داشته است، تکیه‌هایی که حالا یا خبری از آن‌ها نیست یا حسینیه‌ها جایشان را پر کرده‌اند.
با این حال تکیه‌های قدیمی تهران هنوز هم محل تجمع ریش سفیدان پایتخت و قدیمی‌های هر محله است؛ عزادارانی که محرم و صفر را با رسوم تهران قدیم به جا می‌آورند و هنوز هم ایام محرم در قسمت‌های جنوبی شهر تهران، عزاداری رنگ و بوی خاص و متفاوت دارد که اصالت آن زبانزد و قابل تحسین است.
تکیه عزاداری نفرآباد شهرری متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) با قدمتی حدود ۴۰۰ سال به عنوان قدیمی‌ترین تکیه تهران در طول سال بصورت هفتگی و مناسبتی و در ایام محرم و صفر میزبان عاشقان و عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می‌باشد که خبرنگار آفتاب ری در گفتگو با قدیمی‌ها و امنای این مکان، گوشه‌ای از فضای معنوی و تاریخچه این تکیه را به تصویر کشیده است.
در ادامه این گزارش جذاب را مشاهده خواهید کرد.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.