منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۷                                 ساعت:  ۱:۵۹ ب.ظ      

قتل در پارک جمشیدیه

مرد جوان که ۱۴سال قبل در هواخواهی از برادرش دست به جنایت زده و به خاطر عدم پیگیری اولیای دم با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود دیروز پای میز محاکمه ایستاد و گفت بعد از آزادی از زندان زندگی اش را سر و سامان داده و حالا صاحب دو فرزند است. وی از قضات دادگاه خواست تا به خاطر فرزندانش حکم به آزادی وی صادر کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، اواخر پاییز سال ۸۹ جدال دسته جمعی در پارک جمشیدیه تهران به پلیس Police اعلام شد. بررسی ها نشان می داد این در درگیری یک پسر ۲۰ ساله به نام رضا زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. تلاش برای ردیابی عاملان درگیری خونین آغاز شده بود که از بیمارستان خبر رسید رضا به خاطر شدت خونریزی جان سپرده است. پلیس به بررسی پرداخت و دریافت درگیری دسته جمعی در رستوران پارک و بین دو گروه از جوانان رخ داده بود. به این ترتیب ۸ نفر از شرکت کننده های در دعوا بازداشت شدند و محسن ۱۹ ساله را به عنوان عامل قتل Murder معرفی کردند.

محسن در شعبه ۷۴دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. سایر شرکت کننده ها در دعوا نیز به خاطر شرکت در نزاع منجر به قتل به زندان Prison محکوم شدند. حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شده بود که اولیای دم رضا پیگیر پرونده نشدند و محسن در زندان بلاتکلیف ماند. تا اینکه با تصویب قانون Law مجازات اسلامی جدید نامه ای به قضات دادگاه نوشت و تقاضای تعیین تکلیف را مطرح کرد. قضات دادگاه نیز وی را با قرار وثیقه آزاد کردند. محسن در این زمان توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند. به این ترتیب دیروز از جنبه عمومی جرم Crime محاکمه شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی Judge اصغرعبداللهی و با حضور یک مستشار تشکیل شد نماینده دادستان کیفرخواست را خواند.

سپس محسن که آزاد است پشت تریبون دفاع ایستاد و در تشریح جزییات درگیری گفت: من و برادر بزرگم و دوستان او در رستوران پارک جمشیدیه نشسته بودیم و صحبت می کردیم که یکباره رضا و دوستانش با شمشیر و چوب به ما حمله کردند. من حتی علت درگیری را هم نمی دانستم. به همین خاطر از آنها فاصله گرفتم. اما یکباره دیدم رضا با برادرم درگیر است. برادرم قلبش را عمل جراحی کرده و چند روز بود که از بیمارستان مرخص شده بود. من برای نجات برادرم مجبور شدم بار دیگر وارد دعوا شوم. رضا به سمت من و برادرم حمله کرد و من برای دفاع از خودم و برادر بیمارم چاقو کشیدم.

وی ادامه داد: در آن زمان بچه بودم که دست به چنین اشتباهی زدم. وقتی با وثیقه از زندان آزاد شدم با تملاش زیاد توانستم رضایت اولیای دم را جلب کنم من در این مدت زندگی ام را سر و سامان دادم و حالا فرزند بزرگم سه سال دارد و تا چند ماه دیگر دومین فرزندم به دنیا می آید. به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به اعلام گذشت اولیای دم به خاطر فرزندانم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و حکم به آزادی Freedom محسن صادر کرد.

رکنا

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.