منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۳                                 ساعت:  ۱۲:۲۳ ب.ظ      
خلیل‌آبادی:

امروز ترسی نداشتیم‌؛ اگر به اندازه نفت به گردشگری خود حساس بودیم

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: ما به قدری که به نفت و گاز حساس هستیم به مکان‌های گردشگری خودمان حساس بودیم، امروز هیچ ترسی نداشتیم‌. این آب و خاک مال ماست و هیچ‌کس جز ما نمی‌تواند آن را آباد کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،حسن خلیل‌آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در دومین سلسله نشست‌های تخصصی “گردشگری در آینه ری” اظهار کرد:  من چون در ری بزرگ شده‌ام، در میراث فرهنگی و گردشگری زندگی کردم و سعی داشتم که همواره این نشست‌ها را داشته باشیم.

خلیل‌آبادی گفت: نشست قبلی در منطقه ۱۲ بود که از موزه‌‌های ملک و لوور بازدید کردیم که تجربه خوبی بود. درک ما از حوزه گردشگری ضعیف است و این ضعف در سطح کلان هم به چشم می‌خورد و امیدوارم با گفت‌وگو بتوانیم این ویژگی بارز کشورمان را به دنیا نشان بدهیم.

وی افزود:بسیاری از مکان‌های گردشگری هستند که حتی اهالی آن محل هم با آن‌ها آشنایی ندارند. ما می‌توانیم در مدارس بخش فوق برنامه‌ای به عنوان آشنایی با میراث گردشگری ویژه آن منطقه ایجاد کنیم که این کار برعهده وزارت آموزش و پرورش است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه این جلسات باید در همه مناطق و شهرهای استان تهران برگزار شود چرا که غالب مناطق استان تهران اماکن گردشگری با ویژگی‌های خاص دارند گفت: امروزه بسیاری از کشورهای دنیا از حوزه گردشگری به اندازه درآمد نفتی کشور ما درآمد کسب می‌کنند. این حوزه تحریم هم ندارد چرا که مردم دنیا خواهان آشنایی با فرهنگ و رسوم کشورهای دیگر هستند.

خلیل آبادی بازدیدهای میدانی را یکی دیگر از اقداماتی دانست که در این سلسله نشست‌ها مطرح می‌شود‌ و با تاکید بر اینکه  چشمه علی، زیباترین منظر تاریخی شهر و کشور ما است افزود: پس از ۸ هزار سال به خاطر احداث یک خط مترو رو به مرگ می‌رود؛ به ما قول می‌دهند ولی محقق نمی‌شود اما من هنوز امیدوارم که آب به چشمه علی بازگردد‌.

وی گفت: من در این جا از آقای محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران تشکر می‌کنم که مسئولان مترو را بعد از تذکر من به صحن دعوت کردند و ما مطالبه کردیم. قرار ما ۱۵ تیر است که باید منتظر بمانیم و ببینیم که سرنوشت این چشمه چه می‌شود. البته اخیرا گفتند که مقداری آب جریان پیدا کرده اما باید ببینیم سرانجامش چه می‌شود.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عنوان کرد: ما به قدری که به نفت و گاز حساس هستیم به مکان‌های گردشگری خودمان حساس بودیم، امروز هیچ ترسی نداشتیم‌. این آب و خاک مال ماست و هیچ‌کس جز ما نمی‌تواند آن را آباد کند.

خلیل آبادی بیان کرد: طبق نظر روانشناسان و کارشناسان و عامه مردم، بیکاری مهم‌ترین افزایش آسیب‌های اجتماعی است و این در حالی می‌باشد که در حوزه گردشگری می‌توانیم اشتغالزایی فراوان داشته باشیم چرا که زیرساخت‌ها و توانایی‌اش را داریم.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.