منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵                                 ساعت:  ۳:۴۶ ب.ظ      
صفار هرندی:

فشارهای اصلاح طلبان، روحانی را به عبور از خطوط قرمز نظام سوق داد

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روحانی در چند روز اخیر به دلیل فشارهای اصلاح طلبان به سمت سخنرانی های ساختارشکنانه روی آورده و از خطوط قرمز نظام عبور کرده است که طی نظرسنجی ها این روش به کاهش آراء وی منجر شده است.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، محمد حسین صفار هرندی  وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست بصیرتی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: روحانی علاوه بر عملکرد ضعیف خود در چهار سال گذشته، هویت مشخصی نیز ندارد.

صفار هرندی گفت: اصلاح طلبان در زمان ردوبدل کردن قرار داد با روحانی به وی به عنوان اعتدالگرا گفتند شما فاقد عقبه مردمی و اجتماعی هستی و نمی توانی رأی مردم را جمع کنی ولی ما دارای چنین عقبه ای هستیم و لذا در دوره گذشته روحانی توانسته بود اعتباری که محصول حمایت های خاتمی و هاشمی بود بدست آورد و همچنین به دلیل سابقه ای که در جامعه روحانیت مبارز داشت، بخشی از جناح راست گذشته نیز وی را فرد مناسبی تشخیص می داد.

وی افزود: در دولت یازدهم انتظاراتی که اصلاح طلبان از روحانی داشتند برآورده نشد به گونه ای که بعد از ۴سال عدم رضایت این جناح از عملکرد روحانی مشهود است که بخشی از آن مربوط به جلسات داخلی خودشان می باشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: روحانی ادعا می کرد که عمده نفراتی که در دولت به کار گرفته ام از جناح اصلاح طلبان است ولی این جناح حرفشان این بود که ما به عنوان سازمان سیاسی اصلاحات در دولت نقش آفرین نیستیم و لذا ما باید تعیین کنیم که چه کسی در چه جایگاه دولتی منصوب بشود ولی روحانی فقط رفقای اصلاح طلب خود را در دولت به کار گرفته است که برای ما پذیرفته نیست.

ساختار شکنی های روحانی در پی فشار اصلاح طلبان 

صفار هرندی با بیان اینکه روحانی از دید اصلاح طلبان در چهار سال گذشته موفق نبوده است، بیان کرد: جناح چپ برای تحقق وعده های زمین مانده روحانی، طراحی جدیدی از وی می خواست و لذا روحانی باید امتیاز های جدیدی به اصلاح طلبان می داد چرا که این جناح در این مقطع حاضر نیستند به سبک گذشته تمام اختیارات در دست روحانی باشد.

وی با اشاره به ساختار شکنی های اخیر روحانی گفت: در پی فشار سنگین اصلاح طلبان، روحانی متعرض چیزهایی شد که تا کنون کسی اینگونه گریبان نظام را نگرفته بود و حتی این امر موجب خرسندی رسانه های دشمن شد چرا که پیش از این هیچ کسی درصدد رسوایی نظام نبوده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: روحانی که در حالی  از اعدام و زندانی کردن انتقاد می کند که این موضوع در ابتدا متوجه خودش است زیرا مسئولیت امنیتی داشته است.

صفار هرندی افزود: این همان پوست خربزه ای بود که جریان اصلاحات زیر پای روحانی گذاشت و وی را به سمت عبور از خطوط قرمز نظام سوق دادند در حالیکه مستندات حاکی از آن است که خود روحانی در اوایل انقلاب گفته بود باید توطئه گران را به نماز جمعه آورد و اینجا به دار آویخت و اعدام کرد.

وی با اشاره به آمار نظر سنجی ها تصریح کرد: طبق نظرسنجی ها بین ۱۵ الی ۲۰ درصد مردم گفته اند که نمی خواهند در انتخابات شرکت کنند، این افراد زاویه تندی با نظام دارند و با سخنرانی های ساختار شکنانه چند روز اخیر فعال شده اند و بازخورد آن جابجایی ۲ الی ۴ درصدی در آراء روحانی است لذا با این وضع نیز کمبودشان برآورده نشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هم وزن بودن دو جناح اظهار داشت: مقابله جدی بین دو جریان را در انتخابات شاهد هستیم و احتمال اینکه انتخابات دو مرحله ای شود بسیار زیاد است که در این صورت موفقیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب بیشتر خواهد بود.

صفار هرندی با بیان اینکه دولت یازدهم در پایان چهار سال اول کارنامه خوبی نتوانست برای خود فراهم بکند، گفت: اصولگرایان  در سال ۹۲ خبط بزرگی مرتکب شده و رقیب را جدی نگرفتند زیرا سایه وحدت بالای سرش سنگینی نمی کرد و به این شکل اعتماد مردم به این گروه سلب شد ولی امروز اتحاد خوبی بین جناح راست برقرار است.

وی با اشاره به آراء شکننده روحانی در انتخابات ۹۲، بیان کرد: از سماحت و بزرگواری جناح راست همین بس که چند دهم درصد رأی بالاتر رقیب را می پذیرد و از دریدگی جناح مقابل همین بس که چهل درصد فاصله را قبول ندارد و این موضوع برمی گردد به آموزه های حاکم بر دو اردوگاه،  یک اردوگاه از انقلاب تدریجا فاصله گرفته و اردوگاه دیگر دلبستگی به اصل انقلاب را حفظ کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.