منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۰۹                                 ساعت:  ۱۱:۵۳ ق.ظ      
در نشست امروز برگزار شد؛

فرماندهان یگان های ویژه ناجا با تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) دیدار کردند

جانشین فرماندهی یگان ویژه ناجا، مسئول عقیدتی تیپ دوم یگان ویژه و جمعی از فرماندهان یگان های ویژه نیروی انتظامی امروز با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دیدار کردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، آیت الله محمدی ری شهری در این دیدار اظهار داشت: در شرایط کنونی که حتی از شرایط دوران دفاع مقدس شرایط کشور حساس تر به نظر می رسد، طمع دشمنان نسبت به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر احساس می شود، لیکن با اذن خدای متعال و رهبری خردمندانه رهبرمعظم انقلاب و هوشیاری مردم، این توطئه ها ناکام خواهند ماند.

آیت الله محمدی ری شهری اظهار داشت: نخستین کسی که در تاریخ اسلام، نیرو و سپاه مخصوص و به تعبیر امروز، یگان ویژه تشکیل داد، امیرمومنان حضرت علی (ع) بود که در دوران کمتر از  ۵ سال حکومت پر برکت خود، سپاهی با عنوان « شرطه الخمیس» تشکیل داد و در تاریخ تعداد این نیروی نظامی حدود پنج تا شش هزار نفر گزارش شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت علی(ع) در دوران حکومت کوتاه خود، بیشتر گرفتار فتنه داخلی بود، گفت: « شرطه الخمیس » غیر از جنگ ها در اهداف مخصوص و امور ویژه نیز به کار گرفته می شد، زیرا این افراد از بهترین، فداکارترین، سالم ترین و وفادارترین یاران آنحضرت بودند که اصحاب شاخص امیرمومنان(ع)، از جمله سلمان، مقداد، ابوذر، عمار، میثم تمار، حبیب ابن مظاهر، محمد ابن ابوبکر و بسیاری دیگر در میان ایشان حضور داشتند که برخی از آنان پس از آنحضرت، حتی در کربلا نیز در صف یاران حضرت سیدالشهداء (ع) بودند و به شهادت رسیدند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در این دیدار گفت: در « شرطه الخمیس » کسانی بودند که با حضرت علی (ع)، پیمان ایمانی بسته بودند و در فرمایشات ایشان نیز خطاب به « شرطه الخمیس» آمده است: « شما یار حق و برادران دینی من هستید، در روزهای سختی سپر من شمائید، نزدیکترین افراد به من هستید.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت:  نخستین سیاست از سیاست‌های امنیتی امیرالمؤمنان(ع)، تبدیل کردن دشمن به دوست بود زیرا کسی که دشمن خود را اصلاح کند، عدد دوستانش را زیاد کرده است. این درس سیاسی برای نظام اسلامی است که باید همه نیروهای طرفدار نظام به آن توجه کنند.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: حضرت علی(ع) هیچگاه آغاز کننده درگیری و مواجهه نبود، ولی اگر دشمن دست از پا خطا می کرد، با قدرت او را جای خودش می نشاند، همچنین در سیاست های امیرمومنان(ع)، حامل پیام از دشمن در حین جنگ از مصونیت برخوردار بود و نیز با باقی ماندگان و مجروحان جنگ نیز با مهربانی و شفقت رفتار می نمود.

آیت الله محمدی ری شهری اظهار داشت: گزارش ارائه شده در خصوص اقدامات صورت گرفته در یگان های ویژه و تربیت نیروهای زبده و مومن و انقلابی برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار مایه خرسندی و امیدواری است.

در ابتدای این دیدار جانشین نیروهای یگان ویژه و مسئول عقیدتی تیپ دوم یگان ویژه گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.