منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۹                                 ساعت:  ۷:۰۶ ب.ظ      
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

فتنه ۸۸ از یک سال قبل توسط CIA طراحی شده بود/فتنه گران در ۶ماه ۳۲۴هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد کردند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه تقلب، رمزی برای براندازی نظام بود.گفت: تا زمانی که مخالفت با اهل بیت علیه السلام وجود دارد، فتنه گری ها ادامه دارد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، همزمان با نهم دی ماه،همایش بزرگداشت روز ملی بصیرت و میثاق امت با ولایت در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این مراسم ضمن گرامیدامیداشت یاد و خاطره امام(ره) و شهدا اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ایران در شرایطی شکل گرفت که آمریکا فکر نمی کرد بعد از جریانات سال ۱۳۳۲ و اعدام های گسترده ای که در ایران انجام داده بودند، انقلاب امام بیش از ۶ماه دوام بیاورد.

وی افزود: از همان ابتدای انقلاب با قائله آذربایجان، کرمانشاه، خوزستان، کردستان و سیستان و بلوچستان و جریانات بنی صدر و منافقین و اغتشاشاتی که ایجاد کردند به دنبال فروپاشی نظام جمهوری اسلامی بودند که با همین هدف جنگ ایران و عراق را به راه انداختند.

نوروزی در ادامه گفت: برخی افراد در مجلس از ما سوال می کنند که فتنه در سال ۸۸ اتفاق افتاد و تمام شد، اکنون گرامیداشت ۹دی، برگزاری جلسات بصیرت افزایی و یادآوری آن حوادث به چه دلیل انجام می شود که در پاسخ این افراد می گوییم؛ تا زمانی که مخالفت با اهل بیت علیه السلام وجود دارد، این فتنه ها وجود دارد و ما باید روشنگری را ادامه بدهیم.

وی تصریح کرد: برخی افراد هنوز فکر می کنند که در سال ۸۸ انتخاباتی شکل گرفت و موسوی رأی نیاورد، عده ای گفتند تقلب شده و عده ای دیگر گفتند تقلب نشده و همه چیز تمام شد! در حالی که اینطور نیست بلکه تقلب رمزی برای براندازی نظام بود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به معنویت های حاکم در میان رزمندگان جبهه در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: معنویت ها و مقاومت مردم ایران، آمال امپریالیسم بین المللی و صهیونیست جهانی را به زمین زد و و آرزوهای آنها را نقش برآب کرد لذا وارد جنگ نرم شدند.

نوروزی ادامه داد:بحث اصلاحات، دوم خرداد، تحریم های اقتصادی و سیاسی و نظامی، جدایی دین از سیاست؛ همه در راستای جنگ نرم طراحی شده بود.

وی با اشاره بهحرکت های انحرافی تأکید کرد: قمه زدن های سید صادق شیرازی، بحث های شریعتمدار در آذربایجان، حکمت در کرمانشاه، خاقانی در خوزستان مسائلی بوده که برای جریان انحراف بخش در راستای فکر ولایی امام رخ داده است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: با مطرح کردن جدایی دین از سیاست، امام حسین (ع) را فقط مظهر احکام و مذهب معرفی کردند و گفتند؛ امام حسین(ع) فقط برای عزاداری، سینه، زنجیر و قمه زدن است، و به طرق مختلف سعی کردند مردم را از انقلاب دلسرد کنند تا اینکه در جریان انتخابات سال ۸۸ اهداف شوم خود را علنی بیان کردند.

نوروزی گفت: چندین گروه از جمله حزب مشارکت، کارگزاران و احزاب اصلاح طلب در این برنامه ریزی نقش داشتند، آمریکا، انگلیس و اسرائیل برنامه ریزی کردند و عده ای خواص با سکوت خود همراهی کردند.

وی اضافه کرد: در سال ۱۳۸۷ آقای گریسیک از مقامات CIA با ابراهیم یزدی عضو جبهه ملی در اول انقلاب ملاقاتی داشته و گفته است، یک شخصیت مطرح پیدا کنید و در انتخابات اگر وی رأی نیاورد بحث تقلب را پیش بکشید وآشوب و اغتشاش ایجاد کنید لذا فتنه۸۸ برنامه ای بود که از یک سال قبل طراحی شده بود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه پس از انتخابات۸۸، بیش از ۳۲۴هزار میلیارد تومان در مدت ۶ماه به کشور ضرر وارد کردند، اذعان داشت: تشدید تحریم ها بر صنعت نفت و نظام بانکی پس از فتنه۸۸ پرهزینه ترین تحریم ها بود و اخلال در کارکرد نظام بانکی از سوی همین تحریم ها صورت پذیرفت و در نتیجه به کاهش سرمایه گذاری داخلی و خارجی به دلیل ناامنی در ایران و توقف سیر پیشرفت اقتصادی کشور منجر شد.

نوروزی ادامه داد: ۳۰۰هزار میلیارد تومان خسارت در تجارت بازرگانی و نفتی، ۳۰میلیارد تومان دیه شهدا، ۶۳میلیارد تومان خسارت به اموال شهرداری، ۵۰میلیارد تومان خسارت ناشی از تخریب و به آتش کشیدن بانکها، مساجد و اموال عمومی وارد کردند.

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی عصر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف مردم شهرری، بسیجیان، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، سرهنگ علی طلوعی فرمانده سپاه ری، سیداحمد صفوی شهردار منطقه ۲۰تهران،حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین مسلمی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ و جمعی دیگری از مسئولا ن شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.