منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۲۵                                 ساعت:  ۴:۳۰ ب.ظ      
فرماندار ری:

غفلت از مسائل فرهنگی آسیب های جبران ناپذیری به‌دنبال دارد

فرماندار ری با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری دشمنان در بخش فرهنگی است، گفت: بی تفاوتی نسبت به مسائل فرهنگی آسیب های جبران ناپذیری بر جامعه وارد می کند و لذا همه افراد باید احساس مسئولیت بکنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری در دیدار با هیات رئیسه شورای هیئات مذهبی شهرستان ری که در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری برگزار شد، گفت: بخشی از عواطف مردم در دست هیئت ها است و لذا کار شما بسیار مهم، حساس، ظریف و تاثیر گذار است.

وی افزود: عاطفه از باورها و اعتقادات دینی به ارث می رسد و بسیار حساس است و با کوچکترین مسئله به هم می ریزد و برگرداندن آن سخت است.

فرماندار ری با اشاره به تهاجم فرهنگی گفت: در موضوع شبیخون و جنگ موضوع فرهنگی بسیار مهم است و اگر به دقت عمل نشود سرزمین خوبی برای جولان دشمن خواهد بود تا خلاف باورهای ما را ترویج بدهند.

جمالی پور با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری مخالفین و معاندین در بخش اعتقادی و فرهنگی است، ادامه داد: همه زمینه ها را به سرعت رصد می کنند تا نقطه ای را برای تضعیف دربیاورند و مردم را از عواطف و باورهای دینی دور کنند و لذا کار شما حساس، دشوار و مهم است.

وی با تاکید بر ارتقای کیفی مباحث آموزشی بیان کرد: بحث آموزش و ارتقای سطح مهارت خیلی مهم و یک مسئله جدی و اساسی است که مفاهیم آن باید دقیق، علمی و مبتنی بر واقعیت ها باشد.

فرماندار ری غلو و تملق کردن را از آسیب های دین عنوان کرد و افزود: گاهی تعریف های زیادی منتج به فاصله گرفتن مردم از دین می شود که بسیار آسیب زا و تهدید کننده است.

جمالی پور ادامه داد: اگر اهداف و برنامه ها تدوین شود به راحتی می توانید در این مسیر حرکت کنید و در غیر این صورت در دریایی از خطرات گرفتار می شویم لذا حتما باید توجه کنیم همان میزان که ما بر عواطف مردم اثر می گذاریم، دشمنان نیز سعی می کنند عواطف مردم را تحریف و تلاشهای ما را خنثی کنند.

وی با اشاره به غلوهایی که در فضای مجازی در حال افزایش است تصریح کرد: اثرگذاری بر مخاطب و همچنین حفظ مخاطب خیلی مهم است زیرا امروز جامعه ما در میان مجموعه ای از اخبار و روایات قرار گرفته که به سرعت تاثیر می پذیرد.

فرماندار ری ادامه داد: معنای نوگرایی این نیست که سنت را دور بیندازیم، بلکه باید از سنت بر اساس زمان خود استفاده ببریم و این نکته در انسجام، حفظ حرکت، قدرت بخشی به حرکت و ساماندهی همه مسائلی که وجود دارد به شما کمک می کند.

جمالی پور با بیان اینکه در دین هم تهدید داریم و هم فرصت، ابراز کرد: اگر مطالب صحیح عنوان شود فرصت و اگر غلط منتقل کنیم تهدیدی در دین می باشد همانگونه که داعش نیز از این تهدید به وجود آمده و بر اساس یک تفکر مبنی بر اینکه دین را تبلیغ می کند، شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه غفلت ما می تواند آسیب تولید کند، تاکید کرد: بی تفاوتی ما ممکن است آسیب هایی ایجاد کند که با میلیاردها تومان نتوانیم جبران کنیم لذا در مسئله فرهنگ همه مسئولند و هیچ کس نمی تواند خودش را کنار بکشد و بگوید به من مربوط نمی شود.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.