منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷                                 ساعت:  ۸:۰۰ ق.ظ      
میرسلیم:

عمده قاچاق کالا مربوط به وابستگان به دولت است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که عمده کالاهای قاچاق مربوط به وابستگان دولت است، گفت: چرا با آنها برخورد نمی‌کنند و فقط زورشان به کوله‌برها می‌رسد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری،سید مصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درجمع دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین با بیان اینکه اصل برجام به بینش دولت یازدهم برمی‌گردد گفت: آنها معتقدند اگر تحریم ها را نتوانیم برداریم هیچ کاری در کشور صورت نمی‌گیرد. در طول دوسالی که برای انعقاد برجام مذاکره کردند دنیا فهمید که ما بدنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و مظلومیت جمهوری اسلامی نیز برای همه ثابت شد.
وی افزود: برجام متنی پر ابهامی است و جای تفسیر در آن باز است؛ البته این سخن من به معنای این نیست که اجرای تعهدات برجام را رها کنیم.

میرسلیم با ابراز تاسف از اینکه هیچکدام از کاندیداهای انتخابات دورازدهم، در دانشگاههای کشور حاضر نشدند گفت: ما می‌توانستیم در این چهار سال نظام شایسته‌سالاری را پیاده کنیم، اما حیف شد که این فرصت‌ها از دست رفت. نباید در پایان هر دولتی، ‌ مدیران بصورت اتوبوسی تغییر کنند.

وی ادامه داد: قرار ما در سیاست های کلی نظام خام فروشی نبود و این هنر و افتخار نیست که دولت بگوید فروش نفت را از یک میلیون بشکه به دومیلیون بشکه رسانده ایم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز هرآنچه بیگانگان به ما اجازه می‌دهند باید از طریق پول نفت خریداری کنیم، اظهارداشت: چرا از ۴.۱ میلیارد دلار نفتی که به اماراتی‌ها دادند و از ۱۶ میلیارد دلار نفت دیگری که فروخته‌اند و هنوز پولش بازنگشته است، سخنی به میان نمی‌آورند. امروز آقایان دولتی تازه اهل کار شده‌اند، در حالی که یکی باید از آنها بپرسد پس در این ۴ سال چه می‌کردید؟

میرسلیم تاکید کرد: امروز عمده قاچاق کالا مربوط به وابستگان به دولت است؛ اما چرا با آنها برخورد نمی‌کنند و فقط زورشان به کوله‌برها می‌رسد؟

وی با تاکید بر اینکه اعطای برخی وام های سنگین برای مدیران بانکی منافع بسیار زیادی دارد گفت: انقدر در برخورد با اینگونه رانت خواران و مفسدان تعلل کردند که ماجرای ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان پیش آمد.

میرسلیم گفت: امروز دهیاران و بخشداران ما را در موضوع انتخابات تهدید و تطمیع می‌کنند و در برخی از نقاط قصد دارند آراء را بخرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه استفاده ابزاری از جوانان غطل است، اظهار داشت: در سال ۸۸ عده‌ای که جوانان را تحریک کردند مجرم هستند. وقتی این اتفاقات افتاد، مسائلی همچون کشته شدن عده‌ای هم رخ داد. در زمان انقلاب دانشجویان به خواب هم نمی دیدند که بتوانند مثل شما اینگونه فریاد بزنند و انتقاد کنند.

وی تصریح کرد: همه اسنادی همچون ٢٠٣٠، IPC و FATF برای به ذلت کشاندن ماست و آنها می خواهند سر از کمک های ما به حزب الله و گروههای مقاومت دربیاورند.

میرسلیم گفت: می روند در مجلس حقوق نجومی را قانونی می کنند و اصلا دولت برخوردی با این پدیده انجام نداد درحالی که این توهین به شعور مردم بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص وحدت و ائتلاف برای پایان دولت فعلی اظهار داشت: ما هم می خواهیم این کار را انجام بدهیم اما اینکه توفیقش چه زمانی حاصل بشود را مردم باید تعیین می کنند. از طرفی اینکه من امکانات دولتی برای پیروزی ندارم در حالی که امروز تمام دستگاههای دولتی بسیج شدند تا هرآنچه ما می گوییم را تکذیب کنند.

وی افزود: کنار کشیدن به نفع همدیگر برای تحقق پیروزی لزوما کار درستی نیست. البته برای این مساله محاسبات سیاسی لازم داریم که جایش در جلسه عمومی نیست بلکه باید در جلسه حزبی تصمیم بگیریم.
میرسلیم در پایان گفت: دولت یازدهم با شعار مبارزه با فساد آمد اما فساد در این دولت بیشتر شد.

منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.