منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷                                 ساعت:  ۸:۱۸ ق.ظ      
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در شهر ری:

عقلانیت ویژگی بارز مکتب تشیع است/ خدمت به مردم سیره اهل بیت(ع) است

آیت الله مکارم شیرازی گفت: ایثار و از خودگذشتگی از ویژگی های فرهنگ تشیع است، در حالی که کشتار دسته جمعی انسان های بی گناه، ویرانگری، آتش زدن انسان ها و از بین بردن آثار تاریخی گذشتگان از ویژگی های مکاتب به ظاهر اسلامی است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، آیت‌الله ناصرمکارم شیرازی، در آئین بهره‌برداری از شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، گفت: ایثار و از خودگذشتگی از ویژگی‌های فرهنگ تشیع است، در حالی که کشتار دسته جمعی انسان‌های بی‌گناه، ویران‌گری، آتش زدن انسان‌ها و از بین بردن آثار تاریخی گذشتگان از ویژگی‌های مکاتب به ظاهر اسلامی ولی پیرو کفر جهان امروز است.

ایشان اشاره کرد: زیارت قبور ائمه اطهار(ع) و وابستگان یکی دیگر از ویژگی‌های مکتب تشیع است که اسلام واقعی را در جهان امروز زنده نگه داشته و نیاز است تا احترام اماکن متبرکه بیش از گذشته حفظ شود.

این مرجع تقلید یادآور شد: زیارت قبور مطهر امامان و امام‌زادگان همان گونه که در ایام عاشورا و اربعین برجسته می‌شود موجب زنده نگه داشتن واقعه غدیر، خوف دشمنان و تابیدن نور اهل بیت (ع) بر دل مومنان و شیعیان می‌شود.

ایشان اظهار داشت: ولایت امیرالمومنین (ع) تکمیل کننده رسالت پیامبر‌(ص) است که باید در حال حاضر تمامی آحاد جامعه با پیروی از آن در حفظ این نعمت الهی نهایت تلاش را انجام دهند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: کسانی که با انفاق بخشی از دارایی‌های خود، به افراد محروم جامعه خدمت می‌کنند در حقیقت به سیره اهل بیت (ع) عمل کرده‌اند.

این مرجع تقلید جهان تشیع تصریح کرد: در میان مکاتب اسلامی تنها تشیع است که از لحاظ عقلانی و برهانی توانایی مباحثه با سایر مکاتب جهانی را دارد.

لازم به ذکر است، شبستان تازه تاسیس امام خمینی(ره) در زمینی به گستره یک هزار و ۸۵۰ متر مربع و زیربنای دو هزار و ۶۷۰ متر مربع در ضلع غربی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) احداث شد و ۸ میلیارد تومان از سوی خیران برای ساخت این شبستان بزرگ شامل: کفش‌داری، محراب، اتاق‌های کنترل، حراست، تصویر، صوت، برق و اتاق خادمان و امام جماعت هزینه شده است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.