منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۰۹                                 ساعت:  ۴:۳۵ ب.ظ      

عزاداری قبله تهران در عاشورای حسینی

قبله تهران در عاشورای حسینی ماتم زده و عزادار شده و ندای “یا حسین(ع)” همه جا طنین انداز شده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عزاداران حسینی، زائران و مجاوران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و دسته های عزاداری روز عاشورا با دلی شکسته و اندوهی بی پایان، در سوگ شهادت امام حسین(ع) در این مکان مقدس حضور یافته و به عزاداری و سوگواری پرداختند.

نوای یا حسین(ع) و یا ابالفضل(ع) در همه جای شهرستان ری اعم از امامزادگان واجب التعظیم، مساجد، هیات های مذهبی، حسینیه ها و تکایا به گوش می رسد و عاشقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت در سوگ امام مظلوم خود بر سر و سینه می زنند.

حضور اقشار مختلف مردم اعم از جوانان، نوجوانان، کودکان، زنان و مردان در آیین های عزاداری و دسته جات سوگواری جلوه خاصی به این آیین باشکوه و معنوی داده و نوحه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز در سرتاسر قبله تهران طنین انداز شده است.

امروز علاوه بر دسته های عزاداری بخش ها و مناطق مختلف شهرستان ری، هیات های عزاداری عراقی ها و افغانستانی های مقیم شهرری نیز به صورت دسته های عزاداری به سمت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) حرکت کرده و به عزاداری و سوگواری پرداختند.

برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از عزاداران حسینی و برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی در رابطه با وقایع عاشورا از دیگر برنامه های انجام شده توسط هیات های مختلف مذهبی شهرری است.

نماز ظهر عاشورا در صحن های بارگاه حضرت عبدالعظیم(ع)، تکایا، مساجد، حسینیه ها و حتی کوچه ها و خیابانها با جلال و شکوه خاصی توسط توسط عزاداران حسینی اقامه شد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.