منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۰۷                                 ساعت:  ۱۲:۲۹ ق.ظ      
فرماندار ری در افتتاح پروژه های روستایی:

عدم توجه به روستاها گسترش حاشیه نشینی را به دنبال داشت

فرماندار ری گفت: در گذشته به جای توجه به روستاها همه تمرکز خود به شهرها معطوف شده بود که نتیجه آن گسترش حاشیه نشینی و افزایش گرفتاری های اجتماعی شده است که امروز این معضل به مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب، دولت و جامعه اسلامی تبدیل شده است.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، همزمان با هفته دولت سه طرح عمرانی بوستان روستای قمصر، ساختمان دهیاری روستای جهان آباد و مجتمع فرهنگی روستای چال طرخان شهرستان ری با حضور جمالی پور فرماندار شهرستان ری، موسوی معاون فنی  فرماندار و بخشدارکهریزک به بهره برداری رسید.

فرماندار ری در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی در روستای چال طرخان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: در آستانه عید قربان هستیم، ظرفیت حج به ما می آموزد که وقتی باهم هستیم می توانیم یک جمعیت و سیل خروشان برای اهداف بزرگ باشیم و با استفاده از وحدت، همدلی و همفکری آینده خوبی برای جامعه اسلامی رقم بزنیم.

جمالی پور اظهار داشت: هفته دولت فرصتی است که عملکرد خودمان را رصد بکنیم. هرساله در کشور ما به برکت شهدا، رهبر معظم انقلاب، مدیران خدمتگذار دولت، مردم و شوراها خدمات خوبی انجام شده که هرچند در شان مردم نیست و باید تلاش بیشتری انجام شود.

وی افزود: وجود مجتمع فرهنگی در روستا در حوزه باورها و اعتقادات مذهبی بسیار موثر است و می تواند در مراسمات و جشن های ملی، فرهنگی و مذهبی مورد استفاده قرار بگیرد و باید اینگونه کارها در حوزه های روستایی بیشتر انجام بگیرد.

فرماندار ری با اظهار اینکه در گذشته یک اشتباه استراتژیکی انجام گرفته است، گفت: به جای توجه به روستاها همه تمرکز خود را به شهرها معطوف کرده بودیم که نتیجه آن گسترش حاشیه نشینی و افزایش گرفتاری های اجتماعی بود که امروز مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب، دولت و جامعه اسلامی است.

جمالی پور ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته روستاهای ما محور توسعه و تولید بود و همه مایحتاج زندگی در روستا تولید می شد ولی امروز از این چرخه دور شده ایم. هرچقدر روستا تولیدگر باشد به شتاب توسعه اقتصادی کشور و کاهش معضلات اجتماعی کمک می کند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان و بانوان باید تولیدگر باشند، تصریح کرد: همه ما باید کمک کنیم تا روستاها به کانون اقتصادی و توسعه ای برای جامعه روستایی و شهری تبدیل شوند و جلوی واردات اقلام چینی به کشور گرفته شود.

فرماندار ری تاکید کرد: دولت، شورا، دهیار، علما و روحانیون و همه ما باید احساس مسئولیت بکنیم و هرکسی از ظرفیت ها و توان خودش برای عزت و توسعه کشور استفاده بکند. در واقع راهی جز این نداریم، از خارج از کشور کسی دلش برای ما نمی سوزد که برای ما توسعه ایجاد کند ما خودمان باید برای توسعه کشور تلاش بکنیم.

جمالی پور با اشاره به اینکه خیلی عقب هستیم و در گذشته بی توجهی شده است، بیان کرد: برای ما خیلی سخت است که با این همه ثروت ملی و ظرفیت خدادادی که در کشور داریم در حوزه رفاه اجتماعی دچار گرفتاری باشیم. اکنون بسترها فراهم است و چشم انداز ۲۰ساله نظام، برنامه ششم توسعه و سیاست های اقتصاد مقاومتی پیش روی ما است، این دولت حتما باید توجه ویژه داشته باشد و مطمئنا با همت همه ما آینده روشنی در کشور رقم خواهد خورد.

وی خاطرنشان کرد: به برکت تاسیس دهیاری ها قدم های توسعه خوبی در روستاها برداشته شده است که باید سرعت بگیرد. سعی کردیم در ۴سال منابع لازم را تقویت کنیم و شوراها در ۴سال گذشته اقدامات خوبی داشتند که شورا و دهیار جدید نیز باید باانگیزه‌تر و پرتلاش تر در راه خدمت به مردم قدم بردارند و شاهد رشد و پیشرفت روستاها باشیم.

  

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.