منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳                                 ساعت:  ۴:۰۴ ب.ظ      
حمیده عباسعلی؛

بانوی کاراته کای شهرری با غلبه بر رقیب سرشناس ژاپن،فاتح فینال زودرس شد

حمیده عباسعلی کاراته کای سنگین وزن تیم ملی بانوان ایران با برتری مقابل جدی ترین رقیب خود به عنوان دومین نماینده کشورمان به مبارزه پایانی راه پیدا کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حمیده عباسعلی کاراته کای وزن ۶۸+ کیلوگرم شهرری و کشورمان کار خود را در پانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا با برتری ۳ بر صفر مقابل «دسینتا راکاوونی» از اندونزی آغاز کرد و در ادامه «پرکشا متال» از هند را ۸ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

عباسعلی در این مرحله به مصاف « آیومی» کاراته کای سرشناس ژاپن رفت و در نهایت فاتح این فینال زودرس شد. این مبارزه بدون ثبت امتیاز از سوی دو کاراته در پایان وقت قانونی به اتمام رسید تا  نماینده کشورمان با رای داوران پیروز از تاتامی خارج و برای پنجمین بار راهی دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شود. این ژاپنی در کنار طلای جهان و آسیا ، ۹ طلای لیگ جهانی را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است.

این هشتمین پیکار این دو سنگین وزن مطرح کاراته آسیا در سه چهار سال اخیر بود، پیش از این چهار بار «ایومی» پیروز شده بود و عباسعلی با این برتری، کار را به تساوی با رقیب قدیمی خود رساند. کاراته تیم بانوان ایراناز چهار حضور قبلی خود در مبارزه پایانی قهرمانی آسیا سه طلا و یک نقره کسب کرده، طلای بازیهای آسیایی را نیز در کارنامه دارد. وی  تنها بانوی کاراته ایران است که نقره و برنز جهان را کسب کرده است.

پیش از عباسعلی، مجید حسن نیا در وزن ۵۵- کیلوگرم هم به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود. ضمن اینکه طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان، امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم، امیربهادرتدین در کاتای انفرادی و تیم های مردان و زنان ایران در کاتای تیمی نیز باید برای کسب مدال برنز به دیدار رقبای خود بروند.

پانزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا صبح امروز جمعه ۲۲ تیرماه با حضور ۳۱۴ کاراته کا از ۲۹ کشور به میزبانی اردن در شهر امان آغاز و تا روز یکشنبه ۲۴ تیرماه ادمه خواهد داشت.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.