منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴                                 ساعت:  ۹:۰۵ ق.ظ      
کشف جسد سوخته در شهر ری/

عاملان قتل شبانه محاکمه شدند

نیمه‌ شب همسرم مرا بیدار کرد و گفت: پسرم حالش خوب نیست وقتی سراغ پسرم رفتم و از او سؤال کردم، متوجه شدم مقتول قصد اذیت و آزار پسرم را داشته است و از برادرزنم خواستم مرا کمک کند تا مقتول را خفه کنم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،اعتماد نداشتن برخی افراد به پلیس و دستگاه قضایی یکی از معضلاتی است که عمدتاً به انتقام‌گیری‌های شخصی منجر می‌شود. بسیاری از پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی تشکیل می‌شود ماجرا‌های خونینی را روایت می‌کنند که در سایه عدم اعتماد به قانون شکل گرفته است.

یکی از این پرونده‌ها که روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد از ماجرای مردی حکایت دارد که مهمانش را با ادعای اینکه به فرزند او نظر بدی داشته به قتل رسانده است.این پرونده سال‌۹۲ با کشف جسد سوخته مردی داخل یک خودروی پراید در شهر ری به جریان افتاد.

بررسی‌های پلیس نشان داد جسد متعلق به قادر ۳۵‌ساله است که شب قبل از کشف جسد در منزل مردی به نام نادر که از بستگانش بود مهمان بوده است.

جزئیات قتل میهمان در خانه

در اولین گام از تحقیقات، نادر به عنوان اولین مظنون بازداشت شد. نادر در بازجویی‌ها گفت: «آن شب مقتول با برادرزنم در یک اتاق خوابیده‌بودند. وقتی صبح از خواب بیدار شدم متوجه شدم او در خانه نیست.دیگر از او بی‌خبر بودم تا اینکه فهمیدم فوت کرده است.» بعد از توضیحات، نادر برادرزن او به نام مهران نیز بازداشت شد، اما او هم با اظهارات ضد‌نقیضی ابراز بی‌اطلاعی کرد.

به این ترتیب سومین شاهد -‌همسر نادر‌- که شب حادثه در خانه بود بازداشت شد، اما او نیز قتل را انکار کرد و گفت: متوجه نشده است چه موقع قادر از خانه آن‌ها بیرون رفته است.» نادر، اما چند ماه بعد لب به اعتراف گشود و گفت: «آن شب برادرزنم، مقتول را به عنوان مهمان به خانه ما آورده بود. بعد از خوردن شام، پسرم کنار اتاقی که در آن نشسته بودیم خواب بود. او را بغل کردم و به اتاق خواب بردم. همسرم در اتاقی دیگر تنها خوابید و من و برادرزنم و مقتول کنار پسرم خوابیدیم.» متهم در ادامه گفت: «نیمه‌های شب همسرم مرا بیدار کرد و گفت: پسرم حالش خوب نیست و پریشان است. وقتی سراغ پسرم رفتم و از او سؤال کردم، متوجه شدم مقتول قصد اذیت و آزار پسرم را داشته است. از اینکه او حرمت خانه‌ام را نگه نداشته بود عصبانی شدم و از برادرزنم خواستم مرا کمک کند تا مقتول را خفه کنم. آنجا بود که برادرزنم مرا کمک کرد و او را به قتل رساندیم.»

اظهارات متهمان در دادگاه

با ثبت اظهارات متهم، برادر زن وی – مهران‌– نیز بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت. او نیز با اقرار به جرمش گفت: «مقتول را من به خانه خواهرم برده بودم به همین دلیل وقتی فهمیدم او قصد خیانت داشته است چاره‌ای نداشتم جز اینکه به نادر کمک کنم.»

او در ادامه گفت: «بعد از اینکه مقتول را خفه کردیم نادر که قوی هیکل بود خودش به تنهایی جسد را روی دوشش گذاشت و سوار خودروی پراید مقتول کرد. سپس به خیابان خلوتی در شهر ری رفتیم و نادر خودرو را به آتش کشاند.»

تحقیقات از پزشکی قانونی

در ادامه همسر نادر هم حرف‌های شوهرش را تأیید کرد. بعد از اعتراف متهمان و بازسازی صحنه جرم از سوی آنها، نادر به اتهام مباشرت در قتل و مهران به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شدند. پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد، اما در اولین جلسه رسیدگی به خاطر نقص در پرونده، ریاست دادگاه آن را برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی فرستاد تا اینکه صبح دیروز پرونده بار دیگر روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی توکلی قرار گرفت.

درخواست اولیای دم از دادگاه

ابتدای جلسه بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، نادر در جایگاه قرار گرفت و با قبول جرمش بار دیگر ماجرا را شرح داد و گفت: «پسرم بعد از این حادثه ناراحتی روحی گرفت و در بهزیستی تحت درمان است. مقتول به ما خیانت کرد به همین دلیل باید کشته می‌شد.» سپس مهران نیز به اتهام معاونت در قتل در جایگاه قرار گرفت و گفت: «قصد قتل نداشتم، اما نادر مرا مجبور کرد تا او را کمک کنم. در زمان قتل همراه نادر بودم، اما او خودش به تنهایی مقتول را کشت و خودروی او را به آتش کشاند.» سپس وکیل اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «متهمان دروغ می‌گویند. آن‌ها به خاطر مبلغ ۴۰۰‌میلیون تومان عتیقه با مقتول اختلاف داشتند و به خاطر همین او را کشتند.» در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.