منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۸                                 ساعت:  ۱۰:۰۰ ق.ظ      
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

طبق مصوبه دولت دیگر آموزش نخواهیم داشت

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: ما در آموزش در این حوزه به کار بیشتری نیاز داریم، در آموزشگاه کلاسیک ما جایی برای این نوع آموزش دیده نشده است و در ادارات کل بهزیستی کم و بیش آموزش داشتیم که طبق مصوبه اخیر دولت، دیگر آموزش نخواهیم داشت.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در افتتاحیه  دانشگاه علمی کاربردی آسایشگاه خیریه کهریزک اظهار کرد:  کشوری که  به سمت سالخوردگی پیش می‌رود، در آینده با جمعیت انبوهی از بازنشستگان مواجه خواهد شد.

امید گفت: ما حدود ۷.۵ میلیون سالمند داریم و برای هر ۱۰ مددجو حدود ۸ مددیار نیاز داریم. اگر وضع با همین رویه پیش رود، در آینده به مددیارهای بسیاری نیازمندیم. این افراد باید آموزش ببینند تا بتوانند خدمات ارزنده‌ای را ارائه کنند.

وی افزود: ما در آموزش در این حوزه به کار بیشتری نیاز داریم، در آموزشگاه کلاسیک ما جایی برای این نوع آموزش دیده نشده است و در ادارات کل بهزیستی کم و بیش آموزش داشتیم که طبق مصوبه اخیر دولت، دیگر آموزش نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بیان کرد: ما در این دانشگاه بنای توسعه مراکز را نداریم و این موسسه، تنها مرکزی است که ایجاد کرده‌ایم چرا که سیاست ما کاهش تعداد موسسات است. چه چیزی در کهریزک باعث شد که ما تنها مجوز تاسیس دانشگاه علمی کاربردی در دو سال اخیر را صادر کنیم؟ این مجموعه محیط واقعی کار دارد و کسی که می‌خواهد آموزش ببیند، در حال زندگی کردن با مددیار خودش است.

امید خاطر نشان کرد: وجود چنین شرایطی در آسایشگاه خیریه کهریزک به ما انگیزه داد تا دانشگاه علمی کاربردی را در این مرکز تاسیس کنیم. انگیزه دیگر ما وجود هیئت مدیره‌ای با نیت خیر در این آسایشگاه است.

وی اذعان داشت: امروزه  آموزش‌های مقطع‌دار دیگر جواب نمی‌دهد. ما معتقدیم که آموزش پودمانی کارآیی بیشتری دارد و باعث می‌شود تا دانشجو از حاشیه‌های آموزش مصون بماند.

امید می‌گوید: ما از دوره‌های تک‌درس و تک پودمان استقبال می‌کنیم، حتی خانواده‌هایی که قصد نگهداری از سالمندانشان را دارند، به کلاس‌های شما می‌آیند و مهارت‌های نگهداری از سالمند یا معلولشان را یاد می‌گیرند.

منبع : تهران نیوز

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.