منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۲۱                                 ساعت:  ۱:۱۷ ب.ظ      

ضریح جدید حرم حضرت عبدالعظیم(ع) ۲ سال آینده رونمایی می شود

استاد فرشچیان از کارگاه ساخت ضریح جدید حرم حضرت عبدالعظیم(ع) بازدید کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، استاد محمود فرشچیان، صبح سه شنبه با حضور در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) و زیارت امامزادگان بزرگوار، از ضریح در حال ساخت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) بازدید کرد.

هنرمند برجسته و نام آشنای کشورمان، در حاشیه این بازدید توصیه هایی برای ساخت بهینه این ضریح انجام داد.

فرشچیان در حاشیه این بازدید، طی سخنانی با تاکید بر مقام و جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بر ساخت ضریح، متناسب با شان و منزلت ایشان تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، محمود فرشچیان از زمان آغاز ساخت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بازدیدهای متعددی از کارگاه ساخت ضریح داشته است.

حسن مشتاق رییس اداره ارتباطات آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، در حاشیه این بازدید اظهار داشت: کار تحقیقاتی و اجرایی ساخت ضریح حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حدود ۴ سال پیش آغاز شده است.

وی اضافه کرد: ساخت این ضریح، هم اکنون در مرحله قلم زنی پنجره ها است و هنوز به اتمام نرسیده و رونمایی نشده است.

رییس اداره ارتباطات آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: پیش بینی می کنیم که حدود ۲ سال آینده این ضریح آماده و رونمایی شود.

وی گفت: استاد فرشچیان، از زمان آغاز ساخت ضریح حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، از سوی آیت الله محمد محمدی ری شهری، به عنوان طراح و ناظر بر اجرای ساخت ضریح انتخاب شده و در این مدت، هرگاه به ایران سفر کند، با حضور در کارگاه ساخت ضریح جدید حرم، بر روند اجرا، نظارت کرده و توصیه های لازم را ارائه می کند.

مشتاق ادامه داد: ساخت ضریح حرم حضرت عبدالعظیم با مشارکت های مردمی و نیز کمک های خیرین تاکنون پیش رفته و در حال انجام است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.