منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۰۶                                 ساعت:  ۱:۳۸ ب.ظ      
عضو شورای شهر تهران، ری تجریش:

صدها قنات تهران به واسطه فعالیت‌های مترو خشک شد

عضو شورای شهر تهران، ری تجریش گفت: چشمه علی که با قدمت ۸هزار سال چهارصد هکتار از اراضی کشاورزی را آبیاری می کرد و همچنین چند صد قنات تهران به دلیل عدم مطالعات در پروژه مترو خشک شدند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حسن خلیل آبادی  عضو شورای شهر تهران، ری تجریش در آیین افتتاح ساختمان دهیاری عمادآور شهرستان ری اظهار داشت: اصلی‌ترین مشکل ری این است که شورای شهر و شهرداری مستقل ندارد برای کوچکترین تلاشی که ما برای توسعه شهری انجام می‌دهیم و حتی روستاها متاثر از تصمیماتی است که در تهران گرفته می‌شود و این جفا و ظلم به شهر تاریخی با قدمت ۸هزار سال است.

خلیل آبادی گفت: من روزی دوبار از چشمه علی بازدید می کنم جایی که چهارصد هکتار از اراضی علائین را آبیاری می کرد امروز به اندازه یک لوله ۲ اینچ هم آب وارد آن نمی شود. به علت بی توجهی و عدم مطالعاتی که برای هر پروژه لازم است مترو تمام سرچشمه های چشمه علی را تخریب کرده و چند صد قنات تهران به واسطه همین فعالیت ها خشک شده است.

رئیس شورای شهرستان ری تصریح کرد: من در شورای اسلامی شهر همواره سعی دارم از هویت شهرم دفاع کنم اما یک دست صدا ندارد لذا خواهش ما از نمایندگان مجلس این است که توجه ویژه ای به ری داشته باشند و هویت این شهرستان را بازگردانند.

وی عنوان کرد: ری از لحاظ تاریخی، مذهبی، فرهنگی، استعدادهای گردشگری و به واسطه مظلومیتی که بر آن وارد شده، یک شهر منحصر به فرد در کشور است. تنها شهری است که از نظر قانون اساسی محرومیت شورای شهر دارد.

خلیل آبادی عمادآور را یکی از روستا‌های قدیمی شهر ری عنوان کرد و افزود: عمادآور یکی از روستاهای قدیمی ری است که پر از گل و بوستان بوده است اما به واسطه برادرخواندگی ری با تهران امروزه فقط شاهد مشکلات و معضلات در این شهرستان هستیم. فاضلاب در این روستا تصفیه می شود اما یک قطره هم سهم ری نمی شود و همه آن به سمت ورامین هدایت می شود.

وی ادامه داد: به واسطه همین بی آبی ها زمین های کشاورزی ما در حال خشک شدن است و تبدیل به مراکز صنعتی و بارانداز می شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان کرد: قبل از انقلاب شهرستان ری دو نماینده در مجلس داشت اما امروز تبدیل به یک شهرستان بی هویت شده است علیرغم اینکه فرمانداری ویژه در حد معاون استاندار دارد ولی این تناقض وجود دارد و لذا انتظار داریم نمایندگان مجلس به این موضوع رسیدگی کنند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.