منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۰۵                                 ساعت:  ۷:۵۴ ب.ظ      
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری:

شورای شهر انتقال زمین بیمارستان باقرشهر را باید در اولویت قرار بدهد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: پیگیری انتقال زمین بیمارستان باقرشهر باید یکی از اولویت های اصلی شورای اسلامی جدید باقرشهر باشد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، فاطمه تاجیک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: برنامه ریزی برای ساخت بیمارستان کهریزک از حدود ۳سال قبل توسط آقای هاشمی یکی از خیران مطرح حوزه درمان کشور و باهمکاری و پیگیری رحمان آذرخرداد رئیس وقت شورای اسلامی کهریزک انجام شده بود؛ این بیمارستان، یک بیمارستان خیریه است و هیچ ارتباطی به بیمارستانی که قرار بود به همت دانشگاه تهران در باقرشهر تاسیس شود، ندارد.

وی افزود: موضوع و مدل کلی بیمارستان کهریزک با بیمارستانی که مجوز ساخت آن در باقرشهر گرفته شده بود، فرق دارد؛ بیمارستان باقرشهر توسط دانشگاه تهران اداره خواهد شد و اولین بیمارستان این دانشگاه در شهرستان ری می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ری تصریح کرد: ساخت بیمارستان باقرشهر بسیار به نفع مردم این شهر و مناطق اطراف می باشد، این بیمارستان با توجه به اینکه دولتی است، از لحاظ تعرفه قیمت ها بسیار بهتر و نفع مردم بسیار بیشتر خواهد بود، چراکه بخش دولتی پایین ترین تعرفه درمانی را در کشور دارد.

تاجیک با بیان اینکه مجوز ساخت بیمارستان باقرشهر در سال ۹۴ از دانشگاه تهران اخذ شده است، ادامه داد: تنها مشکل باقی مانده برای شروع کلنگ زنی ساخت این بیمارستان بحث انتقال زمین آن است که باید توسط مدیریت شهری باقرشهر مکاتبات مربوطه با وزارت علوم انجام شود.

وی اذعان داشت: باتوجه به این که مجوز تاسیس بیمارستان باقرشهر توسط مهندس توکلی عضو سابق شورای اسلامی باقرشهر و بخشدار فعلی کهریزک اخذ شذه و مدیریت شهری دوره چهارم نیز احداث بیمارستان باقرشهر را بارها به مردم باقرشهر قول داده بودند؛ شورای جدید باقرشهر باید یکی از اولویت های اصلی خود را به پیگیری انتقال زمین این بیمارستان از وزارت علوم اختصاص دهد.

تاجیک با بیان اینکه شهرستان ری در بحث بهداشت و درمان با کمبود تخت بیمارستانی روبرو است، خاطرنشان کرد: تاسیس بیمارستان باقرشهر کمک شایانی در رشد و توسعه حوزه بهداشت و درمان شهرستان ری خواهد داشت؛ امیدوارم مدیریت شهری دوره پنجم باقرشهر با پیگیری های خود مشکل انتقال زمین بیمارستان را مرتفع کنند تا با اخذ موافقت از کمیسیون لوایح، تاپایان سال شاهد کلنگ زنی بیمارستان دولتی باقرشهر باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.