منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۲۱                                 ساعت:  ۹:۰۰ ق.ظ      
بخشدار خاوران :

شهر شدن قیامدشت رویای چندین ساله مردم را محقق کرد

بخشدار خاوران گفت: شهر شدن قیامدشت مهمترین و چشمگیرترین اقدامی است که در خاوران انجام گرفت و این مطالبه چندین ساله مردم با پیگیری های فرماندار ری محقق شد.

چاپ خبر

حسن بابایی بخشدار خاوران در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری،با بیان اینکه اقدامات زیادی در خاوران انجام گرفته است، گفت: دوره چهار ساله دولت تدبیر و امید را می توان درخشان‌ترین دوره بخش خاوران به خصوص قیامدشت در طول پنجاه سال اخیر به لحاظ خدمات‌دهی عنوان کرد. 

وی افزود: اقدامات دولت در طول چهار سال بسیار چشمگیر و شایان توجه است به نحوی که ملموس و موثر در کیفیت زندگی و رفاه مردم می‌باشد که این خدمات ارزنده با لطف و یاری خداوند و همراهی مسئولان و خدمتگذاران شهرستان و بخش به‌دست آمده است.

بخشدار خاوران بیان کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم نیز این روند خدمات همچنان استمرار داشته باشد و کماکان مبتنی بر حل مسائل و نیازهای مردم که جزو اولویت های دولت می‌باشد استوار گردد.

مردم خاوران بعد از ۲۰سال مطالبه گری از آب شرب سالم بهره مند شدند

بابایی با بیان اینکه اهم اقدامات و فعالیت های دولت یازدهم در بخش خاوران در دو قسمت مهم قابل مطرح است، تصریح کرد: بخش اول اقداماتی است که مستلزم اعتبار خاصی نبوده و صرفا پیگیری‌های مستمر و دائمی برای تحقق این اقدامات بود. تأمین آب شرب سالم و بهداشتی از سد ماملو از جمله این اقدامات است که بیش از ۲۰سال مطالبه مردم قیامدشت بود.

وی ادامه داد: شبانه روزی کردن درمانگاه امام رضا(ع) در قیامدشت که این مطالبه هم سالها مورد پیگیری مردم بود، با حضور وزیر بهداشت در سال ۹۴ محقق شد و این درمانگاه به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

بخشدار خاوران با اشاره بر برگزاری اولین دوره انتخابات شورای شهر مستقل در قیامدشت، اظهار کرد: چهار دوره قبلی بر خلاف قانون و کاملا مغایر با قانون انتخابات شورا در قیامدشت برگزار نشده بود که در سال ۱۳۹۵ بر اساس درخواست بخشداری و فرمانداری و موافقت وزارت کشور اولین دوره انتخابات شورای شهر مستقل برگزار شد.

ادارات مستقل در قیامدشت مستقر می شوند

بابایی پیگیری و استقرار ادارات متعدد را از دیگر اقداماتی ذکر کرد که در بخش خاوران محقق شده است و افزود: پس از پیگیری های مکرر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت اسناد و املاک در ساختارهای خود در استان مصوب کردند که دو اداره مستقل در قیامدشت مستقر و شروع به فعالیت کنند.

وی بیان کرد: راه اندازی اورژانس در شهر قیامدشت در سالهای متمادی از مطالبات مردم بود و درخواست داشتند که اورژانس به طور مستقل در قیامدشت مستقر و شروع به فعالیت کند که متاسفانه تا امسال تحقق پیدا نکرده بود و با پیگیری های مکرر در سال ۹۶، حدود سه ماه است که اورژانس در این شهر مستقر شده و به خدمات دهی می پردازد.

بخشدار خاوران ابراز کرد: شهر شدن قیامدشت مطالبه چندین ساله ای بود که به رویای مردم قیامدشت تبدیل شده بود که پس از برگزاری انتخابات و موافقت وزارت کشور و تصویب هیئت دولت استقرار شهرداری مستقل در قیامدشت محقق شده و به زودی جشن بزرگ استقلال و شهر شدن قیامدشت با حضور استاندار تهران برگزار خواهد شد.

۷۰پروژه عمرانی با اعتبار ۴۰میلیارد تومان در بخش خاوران به بهره برداری رسیده است

بابایی در ادامه با تشریح بخش دوم اقدامات انجام شده در خاوران خاطرنشان کرد: در طول چهار سال دولت تدبیر و امید بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش خاوران تخصیص پیدا کرده و مورد اجرا گذاشته شده است که از جمله مهمترین پروژه ها و اقدامات عمرانی انجام شده می توان به اصلاح شبکه آب شرب اشاره کرد.

وی افزود: احداث کانال سرپوشیده قیامدشت بر روی کانال آب کشاورزی ری ورامین از منطقه مسکونی قیامدشت با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان اعتبار که از سوی فرمانداری ری تخصیص و اداره آب استان تهران اجرا شد و بخش اعظمی از کانال در منطقه مسکونی که به صورت روباز بود، سر پوشیده شد.

بخشدار خاوران به احداث مخزن ذخیره آب شرب روستای چهل قز اشاره کرد و گفت: تاکنون به هر دلیلی که  آب شرب از سد ماملو قطع می شد یا نیاز به اصلاح شبکه داشت، منجر به قطعی آب تمام ساکنین قیامدشت می شد با تخصیص اعتبار از سوی فرمانداری ری مخزن ذخیره آب در قیامدشت و روستای چهل قز احداث شد و در صورت لزوم می تواند تا ۲۴ ساعت آب ذخیره و تامین می گردد.

وی اضافه کرد: اصلاح شبکه آب شرب قیامدشت و روستاهای قاسم‌آباد، تهرانچی و چهل قز به طول ۸هزار و پانصد متر و بالغ بر ۳میلیارد تومان اعتبار از سوی فرمانداری ری تخصیص و اجرا شد و بخش اعظمی از فرسودگی شبکه ها اصلاح گردید.

تامین اعتبار ۵میلیارد و ششصد میلیون تومانی از سوی فرمانداری و وزارت ورزش و جوانان برای مجموعه ورزشی قیامدشت که شامل احداث زمین چمن، پیست دومیدانی و تاسیسات جانبی استخر و سونا و سالن سرپوشیده از دیگر پروژه هایی است که بابایی از شروع ساخت آن خبر داد.

بخشدار خاوران با اشاره به پروژه های آموزشی گفت: ساخت مدرسه ۱۶کلاسه کاوه آهنگر با زیربنای ۲هزار و پانصد متر با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد تومان و مدرسه ۸کلاسه نیکنام با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان در طول چهار سال هم مورد اجرا گذاشته شد و هم به بهره برداری رسید.

بابایی درخصوص روکش آسفالت راههای روستایی تصریح کرد: برای اولین بار بعد از انقلاب در یک برهه زمانی محدود سه ماهه راههای روستایی به طول ۱۵کیلومتر با اعتباری بالغ بر۴میلیارد تومان انجام شد  و همچنین اجرا و تکمیل راه روستایی توتک به طول ۵ونیم کیلومتر با اعتباری بالغ بریک میلیارد تومان مراحل نهایی خود را می گذراند و تا پایان سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به روشنایی حد فاصل قیامدشت چهل قز با اعتباری بالغ بر هفتاد میلیون تومان و تهیه طرح هادی قیامدشت با اعتباری بالغ بر یک‌صد و پنجاه میلیون تومان، بیان کرد: مرمت و اصلاح سیل بندان روستاهای سنگ تراشان، توتک، لپه زنان و چهل قز برای جلوگیری از تکرار سیل سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر چهارصد میلیون تومان در حال اجرا می باشد.

مردم قیامدشت از بلاتکلیفی و بی هویتی محل زندگی خود خلاص شدند

بخشدار خاوران با بیان اینکه در مجموع اقدامات عمرانی حدود ۷۰پروژه در بخش خاوران با اعتباری بالغ بر چهل میلیارد تومان تخصیص از سوی فرمانداری و دستگاههای متعدد، مورد اجرا و بهره برداری قرار گرفته است، اظهار داشت: مهمترین اقدامی که نسبت به تمام پروژه ها چشمگیرتر است، شهر شدن قیامدشت است.

بابایی اذعان داشت: شهر شدن قیامدشت در دولت‌های قبلی مورد پیگیری قرار گرفت ولی متاسفانه به دلایل متعددی شهرداری تهران مانع ایجاد کرده بود و این خواسته مردم محقق نشده بود که با پیگیری‌های مکرر فرماندار ری و متعاقب آن پیگیری‌های استاندار تهران رویای شهرشدن قیامدشت محقق شد.

وی ادامه داد: با محقق شدن این مطالبه برحق، مردم از بلاتکلیفی و بی هویتی محل زندگی خود و چندگانگی مدیریت قیامدشت درمی‌آیند و تمام مشکلاتی از جمله سرگردانی مردم و حتی ادارات برای استقرار نمایندگی در قیامدشت مرتفع می شود و مردم از خدمات بهتری برخوردار می‌شوند.

وزیر کشور حکم تاسیس شهرداری در قیامدشت را ابلاغ کرد

بخشدار خاوران با بیان اینکه تاکنون شهرداری تهران، قیامدشت را به عنوان یک محدوده حاشیه تعریف کرده بود، تصریح کرد: قیامدشت به عنوان نقطه جمعیتی حاشیه تهران تلقی شده بود و از خدمات حداقلی برخوردار بود و متاسفانه سالهای متمادی مردم قیامدشت از حقوق قانونی خود که مبنی بر شهر مستقل باشد برخوردار نبودند که به لطف خداوند و پیگیری‌های مجدانه فرماندار ری و حمایت‌های استاندار و وزارت کشور موانع ایجاد شهر مستقل قیامدشت برطرف گردید و در تاریخ ۹۶/۲/۲۳ مقدماتش از طرف معاونت حقوقی رئیس جمهور ابلاغ و در تاریخ ۹۶/۶/۱۳ رسما وزیر کشور تاسیس شهرداری در شهر قیامدشت را به استاندار تهران ابلاغ کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.