منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۰۱                                 ساعت:  ۱۱:۴۵ ق.ظ      
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری:

شهرری به ۴۰ مدرسه نیاز دارد

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری گفت: برای این‌که همه مدارس ناحیه یک ری یک شیفته شوند به ۴۰ مدرسه جدید نیاز داریم اما زمینی در اختیار نداریم که مدرسه‌ای ساخته شود و دستگاه‌های مربوطه زمینی در اختیارمان قرار نمی‌دهند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، بهروز نصیری ، رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری اظهار داشت: بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز و دو هزار و ۵۸۰ نفر پرسنل در ۱۴۰ مدرسه ناحیه یک ری سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ را آغاز می‌کنند.

وی با بیان این‌که حدود ۹۰ درصد مدارس ناحیه یک ری دوشیفته هستند، گفت: چنین آماری در کمتر منطقه‌ای وجود دارد. تعداد مدارس ما نسبت به پراکندگی جمعیت کم است به ویژه بخش مرکزی که از مناطق با تراکم دانش آموزی بالا هستند و شدیدا نیاز به مدرسه دارند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری ادامه داد: برای اینکه همه مدارس ما یک شیفته شوند به ۴۰ مدرسه جدید نیاز داریم که با بودجه دولتی امکان پذیر نیست در این سالها تعداد خیر نیز کم است و به میزان رشد جمعیت مدرسه ساخته نشده است.

نصیری تصریح کرد: نسبت به میزان رشد جمعیت مدرسه کمتر ساخته شده و اینکه ما زمین برای ساخت مدرسه نداشتیم که دوشیفت یا یک شیفت بشود. در دولت آباد، قیامدشت و صفائیه که نیازمان بالاست فضایی وجود ندارد و زمینی در اختیار نداریم که خیر بسازد و لذا همه مدارس دوشیفت هستند. دستگاههایی هم که باید زمین در اختیار ما بگذارند اعلام می کنند که زمین نداریم.

* تعداد مدارس فعال شهرری / فراوانی مقاطع مختلف

وی در ادامه با بیان این‌که ۷۴ مدرسه در مقطع ابتدایی و ۶۶ مدرسه در مقطع متوسطه داریم، گفت: در سال تحصیلی جدید در مقطع ابتدایی تعداد ۱۵۰ معلم کم داریم و در مقطع متوسطه آقایان به میزان چهار هزار ساعت کمبود معلم داریم و با توجه به کمبود معلم در شهرستان و به ویژه در ناحیه یک متاسفانه امسال شهرری سهمیه جذب ندارد و مجبوریم این کمبود را از طریق اضافه کاری فول تایم معلمان جبران کنیم.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری با اشاره به مرمت و تجهیز مدارس بیان کرد: تجهیز سرویس های بهداشتی، روکش آسفالت، ایزوگام پشت بام، رنگ‌آمیزی دیوارها، خط کشی حیاط مدارس، تعمیر میز و نیمکت‌ها و سرویس سیستم های گرمایشی از جمله تعمیرات صورت گرفته در فصل تابستان برای آغاز سال تحصیلی جدید است و شهرداری نیز طبق تفاهم نامه ای که داریم در حد مقدوراتش در بحث زیباسازی و تعمیرات کارهایی انجام می دهند.

نصیری با بیان اینکه امسال برای سال جدید تخریب و بازسازی نداشتیم، افزود: مدارس ناایمن در ناحیه یک ری تخلیه شده اند و اکنون مدرسه ناایمن نداریم. ۱۵ مدرسه عمر چهل سال به بالا دارند که این مدارس با ملاک چهل سال( نه ملاک غیر ایمن) نیاز به تخریب و بازسازی دارند که منتظر هستیم یا دولت بودجه بگذارد یا خیر پیدا شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری با بیان اینکه استاندارد تراکم دانش آموزان ۳۰ نفر است، گفت: در ناحیه یک ری تراکم دانش آموزان به طور متوسط در مقطع ابتدایی ۳۵ نفر، متوسطه دوره اول ۳۱ نفر و متوسطه دوره دوم ۲۵ نفر است.

وی با بیان اینکه تمام مدارس هوشمندسازی شده اند و برخی مدارس همه کلاسها و برخی حداقل یک کلاس هوشمند دارد، بیان کرد: در کنکور امسال ۲۸نفر از دانش آموزان ناحیه یک ری رتبه زیر هزار داشتند ضمن اینکه بخش قابل توجهی از دانش آموزان با استعداد در دوره متوسطه به ناحیه دو ری می روند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.