منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۰۱/۲۸                                 ساعت:  ۱۰:۵۱ ق.ظ      

شهرری رتبه اول تولید شیر استان تهران را دارد

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهر ری گفت: ری با تولید ۲۴۷هزار و ۱۶۷ تن شیر در طی سال گذشته توانسته رتبه اول استان تهران را به خود اختصاص دهد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهر ری گفت: ری با تولید ۲۴۷هزار و ۱۶۷ تن شیر در طی سال گذشته توانسته رتبه اول استان تهران را به خود اختصاص دهد.

محمد عباسی اظهار داشت: این میزان تولید در ۲۳۸ واحد گاوداری شهرری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ در حدود ۶ و نیم درصد افزایش یافته است.


وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۹ واحد گاوداری در ری فعال است، عنوان کرد: ۲۳۸ واحد گاوداری از این میزان در تولید شیر و ۲۹۱ گاوداری نیز در زمینه تولید گوشت و پروار کردن گوساله فعال است.


عباسی ادامه داد: گاوداری‌های شهرری پنج هزار و ۱۸۴ تن گوشت قرمز در طی سال ۹۷ تولید و روانه بازار مصرف کردند که در این زمینه نیز رتبه دوم تولید گوشت قرمز استان تهران را به خود اختصاص دادند.


وی قیمت بالا و خرید نقدی نهاده‌های دامی و فروش غیر نقدی تولیدات دامی را از بزرگ‌ترین مشکلات دامداران شهر ری عنوان کرد و افزود: خرید شیر با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار ریال آن هم با چک‌های ۲ تا سه ماه توسط کارخانجات لبنیات، بزرگترین مشکل حال حاضر دامداران است در حالی که قیمت نهایی شیر تولید شده بالاتر از قیمت فروش آن است.


رییس جهاد کشاورزی شهرری در ادامه به میزان تولید عسل در این منطقه اشاره کرد و افزود: زنبورداران این منطقه طی سال ۹۷ با چهار هزار و ۹۷۰ کلنی زنبور موفق به تولید ۴۸ هزار و ۸۳۶ تن عسل شدند.


عباسی یادآور شد: یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم عسل نیز توسط زنبورداران مهاجر در ری تولید شده است.
:beginner:

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.