منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۲۲                                 ساعت:  ۱۰:۳۲ ق.ظ      
دادستان شهرستان ری:

شهرری از امن‌ترین شهرهای ایران است

ملکوتی: شاید بتوان گفت ری یکی از امن‌ترین شهرهای ایران است و به خاطر مردم و وجود امامزادگان بزرگ در این شهر ما مشکلات آن چنانی نداشتیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام علی ملکوتی دادستان شهرستان ری در گفت‌وگو با آفتاب ری  شهرستان ری را یکی از شهرهای امن کشور دانست و اظهار کرد:  با زحمت نیروی انتظامی، بسیج، اطلاعات و سایر دستگاه‌های امنیتی کشور امنیت لازم در شهر ری ایجادشده و شاید بتوان گفت یکی از امن‌ترین شهرهای ایران است و به خاطر مردم ری و وجود امامزادگان بزرگ در این شهر ما مشکلات آن چنانینداشتیم و هر کجا هم که تعرض به جان و مال مردم شده با آن‌ها برخور‌د داشتیم.

ملکوتی گفت: ما یک مشکل اساسی در ری داریم که نه را به عنوان یک شهرستان مستقل نگاه می‌کنند و نه به عنوان یک منطقه از تهران به همین دلیل امکانات لازم به آن داده نشده است.

وی در مورد استقرار فرمانده نیروی انتظامی در این شهر افزود: ما از طریق شورایتأمین این موضوع را تصویب کردیم و از وزیر کشور با آن موافقت کرد، علاوه بر آن سردار اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی دستور آن را صادر کرده و در حال پیگیری آن در موضوع اجرای و عملیاتی شدن آن هستیم.

دادستان ری ادامه داد: به زودی سر کلانتری ری  به فرمانده انتظامی ویژه ری تبدیل می‌شود و تا زمانی که محقق نشود به دلیل کمبود نیروی و گستردگی جمعیت، سر کلانتری جوابگو نخواهد بود.

ملکوتی در مورد برخی از اختلافات در مساجد اذعان کرد: صاحب اصلی مسجد وحسینیه خداست و اگر کسی کوچکترین دخالتی کند با شکایت هیات امنا با آن برخورد می‌شود.

دادستان تهران گریزی هم به وضعیت ندامتگاه‌های این شهرستان زد و گفت: در شهرستان ری بیش از ۲ هزار مددجو در ندامتگاه‌ها نگهداری می‌شوند که ۶۷ نفر آنها را زنان تشکیل می‌دهند

وی خاطر نشان کرد:  سال گذشته در مجموعه دستگاه قضایی در حوزه ری بیش از۵۱ هزار پرونده وارده در دادسرا داشتتیم که از این میزان ۱۷ هزار پرونده مربوط به موضوعات سرپرستی و مهجورین و پرونده‌های اجرای احکام بوده یعنی حکم قطعیصادر شده و اجرا شده است یا در حال اجرا می‌باشد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.