منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۰۳                                 ساعت:  ۱۱:۴۵ ب.ظ      
معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه:

شرکت در مراسم تشییع شهید حججی بیعت با شهدای کربلا است

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه بهترین راه دفاع از شهدا حضور در مراسم تشییع شهید حججی است، گفت: با حضور در مراسم تشییع شهید محسن حججی، وفاداری و اعلام بیعت خود را به شهدای کربلا نشان می دهیم.

چاپ خبر

حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: مراسم تشییع شهید بی‌سر محسن حججی فرصت خوبی برای ما است که می‌توانیم با حضور در این مراسم با شهدای کربلا بیعت بکنیم.

وی افزود: آنان که عمرى خطاب به حضرت اباعبدالله(ع) «یا لیتنا کنت معکم» گفته‌اند، وقتی‌که کربلاى جبهه‌های حق، ناصر و یاور مى‌طلبید به میدان‌های رزم شتافتند و جان فدا کردند. شهید حججی و مدافعان حرم نشان دادند که اگر در عاشورا هم بودند، مانند شهدای روز عاشورا، عاشقانه جان نثار مى‌کردند.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بیان کرد: اگر ما در کربلا نبودیم که پیکر سیدالشهدا(ع) و شهدای کربلا را تشییع کنیم، اکنون با تشییع پیکر مطهر شهید حججی وفاداری و علاقه خودمان به اهل‌بیت(ع) را نشان خواهیم داد.

وی با بیان اینکه همه عاشقان حسینی و دلدادگان به حادثه عاشورا خودشان را برای تشییع پیکر شهید حججی آماده می‌کنند، تأکید کرد: امروز بهترین راه اعلام بیعت و دفاع از شهدا حضور در مراسم تشییع شهید بی‌سر محسن حججی است.

ابراهیمی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در ادامه راه شهدای کربلا به صحنه آمدند، گفت: در دهه ولایت و در آستانه عید غدیر خم هستیم همه ما و کسانی که در ارتباط با امامت و ولایت احساس تبعیت و عشق و دلدادگی می‌کنند، اگر در غدیر خم نبودند که با امیرالمؤمنین(ع) بیعت کنند یقیناً در تشییع پیکر شهید حججی محبت، ولایت، دوستی و وفاداری‌شان را به خط شهدا و حرکت عاشورایى آن‌ها نشان می‌دهند.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که تجلیل از مقام شهدا کمتر از شهادت نیست. شهید حججی به میدان نبرد رفت و با متجاوزان داعشی، وهابی و سلفی مبارزه کرده و امروز کسانی که در تشییع پیکر پاک این شهید بی‌سر حضور پیدا کنند قطعاً برای تجلیل از شهیدان آمده‌اند تا در عرصه شهادت خودنمایی و اعلام وفاداری و آمادگی کنند.

وی ادامه داد: حضور در این عرصه و میدان به معنای حضور در عرصه‌های جهاد و مبارزه با دشمنان بیداری، آزادی، صفا و صمیمیت و پاکی و طهارت است و مصداق بارز این‌ها در خاندان عصمت و طهارت تجلی حضرت اباعبدالله و خواهر مظلومش است که این‌چنین مدافعان حرم را به صحنه‌های دفاع از مرزهای اسلام در اقصی نقاط عالم و در مرزهای عراق، سوریه و لبنان کشانده است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.