منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۱۴                                 ساعت:  ۱۲:۴۶ ق.ظ      
حجت الاسلام رفیعی در جشن میلاد حضرت عبدالعظیم (ع):

شبکه های اجتماعی فرهنگ غیردینی را ترویج و بنیان خانواده را سست می کند

حجت الاسلام رفیعی گفت: شبکه های اجتماعی به فعالیت های غیراجتماعی پرداخته و با ایجاد شبهه در بین جوانان، اعتقادات آنها را سست می کنند.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حجت الاسلام ناصر رفیعی کارشناس مذهبی در شب ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در مصلی بزرگ ری در جمع زائران آن حضرت گفت: مهمترین دغدغه حضرت عبدالعظیم(ع) در طول دوران حیات خود مسئله اعتقادات بود.

رفیعی تصریح کرد: این امامزاده عظیم الشأن به درجه و مقامی رسیده بود که امام هادی (ع) ثوابت زیارتش را برابر با ثواب زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) نقل کرده اند.

وی افزود: در دوران حضرت عبدالعظیم(ع) که ۲۰۰ سال از ظهور اسلام می گذشت، با وجود فرقه های مختلف، شبهات زیادی راجع به موضوع امامت، قضا و قدر و … جامعه را احاطه کرده بود.

رفیعی اظهار داشت: شبهه داشتن بد نیست بلکه در شبهه ماندن بد است چرا که اکنون با وجود ماهواره و شبکه های مجازی، شبهات زیادی برای جوانان ایجاد می شود ولی در بیشتر مواقع جوانان برای رفع شبهه به عالم و کارشناسی مراجعه نمی کنند و در شبهه باقی می مانند.

وی با تأکید بر اینکه شبکه های اجتماعی کانون اسلام را می پاشد، گفت: برنامه های غیر اخلاقی که در آنسوی مرزها برای جوانان ما ساخته می شود، فرهنگ غیر دینی را ترویج داده و بنیان خانواده را سست می کند.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: برخی افراد با استناد به آیه «لا اکراه فی الدین» دین گریزی را تبلیغ می کنند، در حالی که مفهوم این آیه این است که دین شفاف و نورانی است و نیازی به زورگویی ندارد و هرکسی با شفافیت دین به این سمت بیاید.

رفیعی در ادامه بیان کرد:فهم دین به همراه مطالعه، حفظ اصول دین و تلاش علمی برای آن از جمله وظایفی است که  هر مسلمانی در قبال دین خود برعهده دارد.

وی با تأکید بر کسب عقاید صحیح، اضافه کرد: اگراعتقادات انسان درست باشد اعمال وینیز قطعا صحیح خواهد بود،چرا که عقاید همانند ریشه ای محکم و استوار است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسلمانان باید با مال و جان خود حامی دین باشند، تصریح کرد: همه افراد جامعه باید برای فراگیر شدن دین مبین اسلام تلاش کنند.

مراسم جشن باشکوه میلاد حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)در شب چهارمین روز ربیع الثانی با حضور خیل عظیم زائران و مسؤولان شهرستان ری در مصلی بزرگ ری برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.