منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۶                                 ساعت:  ۶:۰۲ ب.ظ      
عضو کمیسیون اقتصادی:

سیستم فعلی کشور به جای حمایت از تولیدکنندگان آنان را تنبیه می‌‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان این‌که کار تولید عاقلانه نیست، عاشقانه است، گفت: در کشور ما همه می خواهند تولیدکنندگان را تنبیه کنند و لذا برای حل مشکلات اقتصادی و صنعتی لازم است قوانین شفاف سازی شوند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، الیاس حضرتی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری که با حضور صاحبان شرکت‌های صنعتی در شهرک صنعتی شمس‌آباد برگزار شد، گفت: من با تمام توان در خدمت شما و حل مشکلات شهرک فنی هستم، به شرطی که خودتان همکاری بکنید.

وی افزود: صنعتگران، تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی، واردکنندگان، صادرکنندگان و کشاورزان مشکلات خیلی زیادی دارند که موانع زیادی برای تولید و اشتغال ایجاد کرده است.

حضرتی با اشاره به این‌که عمده مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع، مسئله مالیات است، اظهار داشت: مشکلات مالیاتی عمیق است و من حاضرم در ماه یکبار بیایم تا مشکلات را حل کنیم و مدیران ارشد این حوزه را نیز برای پاسخگویی به سوالات شما دعوت می کنیم.

قانون‌های متضادی که در مجلس تصویب می‌شود، مردم را سردرگم کرده است

وی تصریح کرد: مالیات های مستقیم، ارزش افزوده و ایجاد سامانه جامع مالیات در دستور کار دولت قرار دارد، منتها قانون ناجور است و باید قانون بصورت شفاف، خلاصه و مفید نوشته شود. ما در مجلس به قدری قانون های متعدد و متضاد تصویب می کنیم که ملت گیر می کنند و نمی دانند کدام طرف بروند.

کار تولید عاقلانه نیست، عاشقانه است

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: در جامعه امروز ما؛ کاری که تولیدکنندگان، صنعتگران و مدیران شهرک های صنعتی انجام می دهند، عاقلانه نیست بلکه عاشقانه است. اگر با عقل و منطق به مسئله تولید نگاه کنیم هیچ کسی دست شما را نمی گیرد، همه می خواهند پای شما را بگیرند.

حضرتی گفت: کل سیستم کشور ما طوری تنظیم شده که همه می خواهند تولید کننده را تنبیه کنند که چرا تولید می کنید. ولی شما با عشق و علاقه همچنان پای کار هستید.

وی با بیان این‌که امروز به جهت آشنایی و گوش کردن به مشکلات و اعلام آمادگی برای حل مشکلات آمده ایم، تصریح کرد: مشکلات را اولویت بندی کنید و لیستی تهیه کنید تا از مسئولان استانی و کشوری درخواست رسیدگی کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: خودتان باید مشکلات را دسته بندی کنید تا در صورت لزوم در جلسات بعدی آقایان تقوی نژاد و طیب نیا، نمایندگان تهران، اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و اجتماعی را دعوت کنیم و به ترتیب اولویت در هر جلسه به یکی از مشکلات پرداخته شود.

حضرتی گفت: شرکت هایی که علاوه برمشکلات عمومی شهرک، مشکلات تخصصی و مخصوص شرکت خودشان را دارند بصورت مجزا رسیدگی می شود.

لازم به ذکر است؛ در ابتدای جلسه صاحبان شرکت‌های صنعتی، مشکلات شهرک صنعتی شمس آباد و موانع تولید را بیان کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.