منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۷                                 ساعت:  ۳:۲۹ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

سکوت سازمان کنفرانس اسلامی در جنایات میانمار باعث تاسف است

امام جمعه شهرری گفت: امروز برای سازمان کنفرانس اسلامی باید متاسف باشیم که در برابر جنایات میانمار اعلام موضع نمی کنند این افرادی که کشته می شوند شیعه نیستند اهل سنت هستند ولی عربستان و کویت بی غیرت برای نابودی مسلمانان وحدت می کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، عید سعید غدیر را تبریک گفت و اظهار داشت: روز غدیر عید الله اکبر است مردم باید در این ایام شاد باشند.

شاهچراغی با بیان اینکه این شادی باید با دیگر شادیها متفاوت باشد گفت:ائمه معصومین در این روز مردم را اطعام می دادند و در جشنها شرکت می کردند. امام رضا(ع) در روز غدیر لباس و غذا توزیع می کرد تا غدیر را زنده نگه دارد.

وی با بیان اینکه دشمنان پس از واقعه عاشورا ۱۵۰ سال اجازه ندادند مردم مسئله غدیر را مطرح کنند، تاکید کرد: ما نباید اجازه بدهیم گرد غربت بر روی غدیر بنشیند و احادیث امام علی(ع) را که کار بسیار با ارزشی است نقل کنیم.

امام جمعه شهرری گفت: امروز ۱۷ شهریور ماه و روز کشتار مردم بی گناه است. کشتار در روز ۱۷شهریور پیروزی انقلاب و سقوط خاندان شاهنشاهی را تسریع کرد.

شاهچراغی با بیان اینکه شهدای ۱۷ شهریور هم مظلوم و هم غریب هستند اضافه کرد: آنان تصور می کردند که انقلاب پیروز نخواهند شد ولی به برکت همین خونهای پاک،  انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

وی با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار گفت: این جنایتها برای جهان اسلام قصه پرغصه ای است. ما هیچ تردیدی نداریم در همه آن جنایتها و به آتش کشیدن کودکان و مردان و زنان، دست اسرائیل پشت پرده است و با چراغ سبز آمریکا دولت آدم کش میانمار به این جنایت دست می زند.

امام جمعه شهرری ادامه داد: دلیل این جنایت و نسل کشی و حوادث بیانگر آن است که اسلام سریعا در حال پیشرفت است. اسلام در جهان جان گرفته و علی‌رغم همه مشکلاتی که در جهان برای مسلمانان وجود دارددشمن دچار وحشت شده و گمان می کند با چنین کشتاری می تواند مانع این پیشرفت باشد. آنان تصور می کنند که با این حرکتها می توانند چراغ نورانی اسلام را خاموش کنند.

شاهچراغی تصریح کرد: جامعه بین المللی در برابر این جنایات سکوت مرگ  اخذ کرده اند و نه تنها سکوت کرده اند بلکه کمک هم می کنند. امروز برای سازمان کنفرانس اسلامی باید متاسف باشیم چرا در برابر این جنایات اعلام موضع نمی کنند این افرادی که کشته می شوند اهل سنت هستند شیعه نیستند امروز عربستان و کویت بی غیرت چرا برای نابودی مسلمانان وحدت می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.