منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۵/۲۰                                 ساعت:  ۳:۲۰ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

سکوت سازمان ملل در برابر جنایات طالبان و داعش ننگ‌آور است

امام جمعه شهرری گفت: سکوت سازمان‌های بین المللی در برابر کشتار مظلومانه و اسارت زنان و دختران افغانی از سوی داعش و طالبان مایه ننگ است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: تقوا کلید عزت و سعادت انسان است.

وی افزود: در میان امامان ما تنها امامی که مردم را به زیارت قبرش دعوت شده است مضجه شریف امام رضا(ع) است. کسی که حضرت فرموده اند: بر من واجب است زائرم را در قیامت زیارت کنم؛ کسانی که توفیق زیارت از نزدیک را ندارند روز ۲۳ این ماه با قرائت زیارت مخصوص فیض این ثواب را ببرند.

امام جمعه شهرری با اشاره به همپیمانی داعش و طالبان گفت: آنان با حمله به یک روستای شیعه نشین، ۶۰ شیعه را به قتل رسانده و زنان را به اسارت بردند. شیعه به این شهادتها عادت دارد امام راحل فرمودند شهادت خط سر آل علی است این شهدا نیز به تبعیت از امامانشان مرگشان را شهادت انتخاب کردند و این افتخار شیعه است اما سکوت سازمان حقوق بشر و سازمان امنیت ننگ آور است و سکوت مرگ اختیار کرده اند اگر همین اتفاق در کشور های جنایتکار مانند اسرائیل و عربستان اتفاق می افتاد سریع جلسه راه می انداختند.

شاهچراغی درخصوص تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری بیان کرد: مشروعیت رییس جمهور با تایید رهبر است و دوره ریاست جمهوری در جامعه اسلامی با تنفیذ رهبری دولت می تواند مشروعیت داشته باشد چیزی که باید مورد توجه دولت باشد توصیه های ده گانه رهبری است اگر رییس جمهور این توصیه ها را سرلوحه خود قرار دهد به طور قطع اقدامات بزرگی انجام می شود.

وی مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری را مساله اقتصادی و مبارزه با فقر ذکر کرد و افزود: قابل قبول نیست که چهل سال پس از پیرزوی انقلاب اسلامی ما هنوز در کشو فقیر داشته باشیم طرحی که معظم له در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان فرمودند باید دولت همه تلاش خود را معطوف کند تا این مهم را سریع مرتفع کند.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب گفتند به دشمن دل نبندید شما می بینید که دشمن با شما و برجام چه می کند شما به مردم دل ببنیدید، اگر دولت دوازدهم به مردم متکی شود موفق می شود.

وی اظهار داشت: آزادگان ما در دوران اسارت مجد و عزت اسلام را حفظ کردند و با تحمل سختی اجازه ندادند به اسلام خدشه ای وارد شود. آزاده بزرگوار سید علی اکبر ابوترابی پناه و مرجع اسرای ما بود که بسیرا اثر گذار بود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.