منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷                                 ساعت:  ۱:۱۳ ب.ظ      

سوال مهم عضو شورای شهر از سید محمود حسینی

مجید فراهانی،بعد از استماع برنامه های سید محمود حسینی برای تصدی شهرداری تهران گفت: در خصوص برنامه های شما دو سوال دارم یکی در مورد درآمدهای پایدار شهری و دیگری بحث ترافیک و آلودگی هواست.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مجید فراهانی،بعد از استماع برنامه های سید محمود حسینی برای تصدی شهرداری تهران گفت: در خصوص برنامه های شما دو سوال دارم یکی در مورد درآمدهای پایدار شهری و دیگری بحث ترافیک و آلودگی هواست.

وی ادامه داد: بر اساس آمار داده شده در سند تحویل و تحول، سهم درآمدهای پایدار شهری در سال گذشته حدود ۲۵ درصد بوده؛ در این وضعیت یعنی به لحاظ مالی با شهری ناپایدار و متزلزل مواجه هستیم.
عضو شورای شهر تهران گفت:برنامه ریزی و پیش بینی شده که در سال ۹۷ این سهم حدود ۳۰ درصد برسد. این وضعیتی نابسامان است؛ البته لایحه درآمد ناپایدار در مجلس در حال بررسی است. تا زمانی که این لایحه به تصویب برسد و اجرا گردد زمان زیادی می برد.

وی تاکید کرد: مشخصا سوال من این است چه راهکاری برای افزایش درآمدهای پایدار شهری دارید؟ خصوصا با توجه به بودجه سال ۹۷ و حدود ۱۷ هزار میلیاردی که برای اداره شهر و شهرداری تهران نیاز داریم و همین مقدار نیز در تبصره ها دیده شده است که البته این مقدار غیر از بودجه ای است که برای سازمان ها و شرکت ها دیده شده؛ علاوه بر آن بدهی ۵۲ هزار میلیاردی مواجه هستیم و ۳۴ هزار میلیارد برای پروژه های نا تمام شهری نیاز داریم؛ انتظار ما این است که بفرمائید برنامه عملیاتی جنابعالی برای تامین درآمدهای شهری به خصوص درآمدهای جدیدی که تا کنون در شهر تهران وجود نداشته و به سمتش نرفتیم چیست؟

وی خاطرنشان کرد:مطلب دوم برنامه عملیاتی شما برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا چیست؟ همانطور که می دانیم از جمله مهم ترین مطالبات شهروندان این دو نکته است و شهرداری یکی از مجموعه های مهمی است که می تواند وضعیت ترافیک که از حالت بحرانی خارج شده و به وضعیت امنیتی رسیده را بهبود بخشد؛ شما چه برنامه ی کوتاه مدت و میان مدتی دارید؟ به نظر شما شهرداری تهران از چه ابزارهایی برای کاهش این موضوع می تواند استفاده کند؟
منبع : فارس

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.