منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶                                 ساعت:  ۵:۳۵ ب.ظ      
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد :

سند۲۰۳۰ نوع تفکر و نگاه مسئولین را نمایان کرد/ پس از دخالت در مسائل هسته ای می خواهند در آموزش و خانواده ما ورود کنند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت: همانگونه که در مسائل هسته ای ما دخالت می کنند، می خواهند در بحث خانواده، آموزش و تعلیم و تربیت ما نیز ورود کنند و گزارش بدهند.

چاپ خبر
سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: یونسکو که سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی سازمان ملل است یک سندی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ تدوین کرده بود و در سند سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۰ نیز در زمینه های مختلف از بحث آموزش در مهدکودک ها، دبستان و سطوح بالاتر تا مسائل مربوط به زنان، خانواده، بهداشت، ژنتیک و جمعیت پرداخته شده است که با تفکر غربی و بر پایه مکتب اومانیسم است.

وی افزود: برنامه ۲۰۳۰ با سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش که بر مبنای دیدگاههای اسلامی و اعتقادات و باورهای ما تدوین شده، متفاوت است و لذا هیچ الزامی نبوده که این را بپذیریم و برای اجرا به دستگاهها ابلاغ کنیم.

حسینی گفت:  معمولا این کارها را در حالت پنهان کاری انجام می دهند که در جامعه مطرح نشود در حالی که نخبگان، اساتید، دانشگاه، نمایندگان و مردم باید بدانند و در باره نقاط ضعف و قوت آن اظهار نظر کنند نه اینکه بی سرو صدا به وزیر و آموزش و پرورش بگوییم شما مسئول و ۹نفر از معاونین و وزرا را دعوت کنیم و شروع کنیم این را عملیاتی و اجرایی کنیم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه امضای سند۲۰۳۰ نوع تفکر و نگاه مسئولین را نمایان می کند، تصریح کرد: وزیر مسکن، راه و شهرسازی با صراحت می گوید من لیبرال هستم و تفکر لیبرالیستی را ترجیح می دهد یعنی نگاهشان به غرب است و چشمشان به نسخه ای است که آنها می پیچند که قطعا برای کشور ما زیانبار است و با فرهنگ ما سازگاری ندارد.

حسینی ادامه داد: در این سند راجع به آموزش مسائل جنسی در مدارس گفته شده و برخی تغییرات در کتب درسی از همین سند گرفته شده که دستورات اینها با افزایش جمعیت نیز منافات دارد.

وی  با بیان اینکه خیلی چیزها را نقض حقوق بشر می دانند، گفت: دوره های آموزش نظامی و بسیج را که در مدارس ما انجام می شود می گویند خشونت است و بازرسانی را می فرستند که مطمئن شوند مفادش عملیاتی شده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: همانگونه که  در مسائل هسته ای ما دخالت می کنند، می خواهند در بحث خانواده، آموزش و تعلیم و تربیت ما نیز ورود کنند و گزارش بدهند.

حسینی با اشاره به شیفتگی عده ای برای اجرای این سند، بیان کرد: در مجامع جهانی، هر تعهد بین المللی یا توافق نامه ها و قراردادهای تاثیرگذاری که امضا می شود باید روال مجلس را طی بکند و به تصویب نمایدگان برسد ولی هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: پس از امضای این سند معاون اول رئیس جمهور  آن را برای اجرا کردن ابلاغ کرد در صورتیکه قبل از اجرا باید در مجلس تصویب بشود نه اینکه مجلس را در مقابل عمل انجام شده قرار بدهیم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد تاکید کرد: ما باید برای دیگران طرح و ایده بدهیم، دنیا شیفته است که یک ایده از طرف جمهوری اسلامی مطرح شود نه اینکه  اسناد بالادستی خود مثل سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش، نقشه موسسه فرهنگی کشور و تحول در علوم انسانی  را در بایگانی گذاشته و نسخه های آنها را در داخل عملی کنیم.

حسینی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به موقع جلوی این حرکت را گرفتند، افزود: قطعا راهکارهای ۲۰۳۰ با مقتضیات بومی، فرهنگی، ایرانی و اسلامی ما سازگاری ندارد اما همچنان سعی می کنند دوباره توجیه کنند چنانکه ظریف گفته برای ما الزامی ندارد که به همه موارد عمل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.