منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۰/۲۴                                 ساعت:  ۳:۴۸ ب.ظ      

سقوط امروز هواپیما در کرج + عکس

یک فروند هواپیمای باری بوئینگ ۷۰۷ در حوالی فرودگاه فتح کرج در شهرک مسکونی زیبادشت صفادشت سقوط کرده است. در ادامه اولین عکس ها از سقوط هواپیمای قرقیزستانی و جزئیات این حادثه را ملاحظه می فرمائید.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری؛ لحظاتی پیش سانحه هوایی در اطراف فرودگاه فتح کرج رخ داد و یک فروند بوئینگ ۷۰۷ باری که از بیشکک قرقیزستان عازم فرودگاه پیام کرج بود، به اشتباه در فرودگاه فتح به زمین نشست و خلبان نتوانست هواپیما را روی باند کنترل کند.سقوط هواپیمای بوئینگ

سقوط هواپیمای بوئینگ

مسئولان می گویند دومین اشتباه خلبان ۷۰۷ این بوده است که زمان ورود به باند فرودگاه فتح، نتوانسته هواپیما را کنترل کند و از انتهای باند خارج شده است و به دیواره فرودگاه برخورد کرده است و پس از آن به شهرک مسکونی برخورد می کند.

ظاهرا این هواپیمای باری مربوط به خطوط هوایی ایران نبوده است.

رئیس اورژانس تهران: طبق اطلاعات اولیه هواپیما دارای ۸ تا ۹ نفر خدمه پروازی بوده است.

اولین عکس از سقوط هواپیما در کرج

هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در حوالی فرودگاه فتح کرج دچار سانحه شده است و محوطه را دود سیاهی فرا گرفته است.

سقوط هواپیما در کرج

دود ناشی از حادثه برای هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در فرودگاه فتح کرج

سقوط هواپیما در کرج

سوختن هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ پس از سقوط در فرودگاه فتح کرج

عکس:کن نیوز

سقوط هواپیمای قرقیزستانی در شهرک مسکونی زیبادشت

ایسنا: بوئینگ ۷۰۷ یک هواپیمای جت تجاری باریک پیکر دوربرد با اندازهٔ متوسط است که دارای چهار موتور جت است.

فرماندار فردیس گفت:هواپیمایی که امروز صبح در زیبادشت سقوط کرد متعلق به قرقیرستان بوده است.

ابوالفضل اینانلو  گفت:هواپیمایی که صبح امروز در زیبادشت و در حوزه شهرستان فردیس سقوط کرد متعلق به کشور قرقیزستان بوده که به سمت فرودگاه پیام در حال پرواز بوده و در شهرک مسکونی زیبادشت سقوط کرده است.

مشخصات فنی هواپیمای سقوط کرده در شهرک مسکونی زیبادشت کرج

بوئینگ ۷۰۷ یک هواپیمای جت تجاری باریک پیکر دوربرد با اندازهٔ متوسط است که دارای چهار موتور جت است و توسط شرکت بوئینگ طراحی و ساخته شده. از این هواپیما در فاصلهٔ بین سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۹ به تعداد ۱۰۱۰ فروند ساخته و تحویل شده است. این پرنده در نزد عموم به صورت هفت صفر هفت (به انگلیسی:Seven oh Seven) تلفظ می شده است. این هواپیما در میان گونه های مختلف خود بین ۱۴۰ تا ۲۱۹ مسافر ظرفیت داشته و بُرد آن بین ۴۶۳۰ تا ۱۰۶۵۰ کیلومتر است.

۷۰۷ لقب اولین هواپیمای جت ساخت بوئینگ را دارد و بال های آن متمایل و مجهز به غلاف موتور طراحی شده است. ۷۰۷ اولین هواپیمای مسافربری جت طراحی شده نبود اما اولین نمونه ای بود که به موفقیت تجاری دست یافت. تسلط کامل بر حمل و نقل هوائی مسافری در دههٔ ۶۰ میلادی و همچنین حضور مستمر در دههٔ ۷۰ به بوئینگ ۷۰۷ اعتبار پیشتاز بودن در عصر جت را بخشید.

این هواپیما بوئینگ را به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان هواپیمای مسافربری در دنیا مطرح کرد و منجر به تولید مجموعهٔ جت های تجاری با اسم ۷X7 شد. هواپیماهای ۷۲۰، ۷۲۷، ۷۳۷ و ۷۵۷ که بعدها ساخته شدند عناصر طراحی مشترک زیادی در بدنه با بوئینگ ۷۰۷ دارند.

۷۰۷ از هواپیمای بوئینگ ۸۰–۳۶۷ توسعه یافت و پیش نمونهٔ آن در سال ۱۹۵۴ پرواز کرد. بزرگتر کردن ابعاد کابین و برخی دیگر از بهبودها منجر به تولید اولیهٔ بوئینگ ۱۲۰–۷۰۷ شد که از موتور توربوجت JT3C شرکت پرت اند ویتنی نیرو می گرفت و در تاریخ ۲۰ دسامبر ۱۹۵۷ پرواز کرد. شرکت پان آمریکن در ۲۶ اکتبر سال ۱۹۵۸ از این هواپیما در خطوط هوائی خود استفاده نمود. در سال ۱۹۵۹ گونه های کوچک و برد بلند ۱۳۸–۷۰۷ و همچنین کشیدهٔ ۳۲۰–۷۰۷ به خدمت درآمدند. یک گونهٔ کوچکتر با برد کم نیز در سال ۱۹۶۰ با نام ۷۲۰ به پرواز درآمد. ۴۲۰–۷۰۷ یک گونه با طول بیشتر از ۷۰۷ بود که با موتورهای توربوفن کانوی رولزرویز پرواز می کرد و در ۱۹۶۰ معرفی شد. همچنین گونه های ۷۰۷-۱۲۰B و ۳۲۰B-707 نیز در سال های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ با موتور توربوفن JT3D به تولید رسیدند.

۷۰۷ برای پروازهای داخلی، بین قاره ای و بین اقیانوسی و همچنین حمل بار و کاربردهای نظامی مورد استفاده قرار گرفته است. یک گونهٔ قابل تبدیل مسافری-باری با نام ۷۰۷-۳۲۰C نیز در سال ۱۹۶۳ وارد خدمت شده و گونه های مسافری نیز به نموهٔ باری تبدیل شده اند. نمونه های نظامی شامل هواپیمای آواکس ای-۳ سنتری و هواپیمای وی آی پی سی-۱۳۷ استراتولاینر می باشد. بوئینگ ۱۰۱۱ فروند از این هواپیما که شامل گونهٔ ۷۲۰ هم می باشد را تولید کرده است که در کنار آن بالغ بر ۸۰۰ نسخه از گونهٔ نظامی هم در اختیار مشتریان قرار گرفته است. تا ژولای ۲۰۱۳ ده فروند بوئینگ ۷۰۷ تجاری هنوز در خدمت بوده اند.

واکنش فرودگاه بیشکک قرقیزستان به سقوط هواپیمای باری در ایران

تسنیم: سخنگوی فرودگاه بین المللی «مناس» بیانیه ای درباره سقوط یک فروند هواپیمای باری ۷۰۷ که از این فرودگاه پرواز کرده بود صادر کرده است.

سخنگوی فرودگاه بین المللی «مناس» واقع در بیشکک قرقیزستان در بیانیه ای گفته هواپیمای باربری که دوشنبه در ایران سقوط کرد از این فرودگاه پرواز کرده بود. وی گفته این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی پیام (پیام ایر) بوده است.

یک فروند هواپیمای باری ۷۰۷ هنگام فرود در فرودگاه فتح دچار سانحه شد. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفته که این هواپیما دچار آتش سوزی شده است.

روابط عمومی ارتش طی بیانیه ای اعلام کرد:صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت برای کمک در طرح مردم یاری، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

جزئیات علت حادثه و وضعیت شهادت یا مجروحیت کارکنان تیم پروازی و خدمه آن با اعزام تیم های تخصصی در دست بررسی است.

خروج ۲ جسد سالم و قابل شناسایی از هواپیمای سقوط کرده

تسنیم: مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز گفت:تاکنون ۲ جسد از هواپیمای سقوط کرده در شهرک زیبادشت بیرون آورده شده است که سالم و قابل شناسایی است.

جسد

دو جسد سالم از حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ در صفادشت کرج

دکتر حمید داوودآبادی مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز در رابطه با وضعیت جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای ارتش در محدوده استان البرز گفت:از ۱۵ یا ۱۶ سرنشینی که هواپیما داشته است ۲ جسد به صورت سالم و قابل شناسایی بیرون آمده و کاور شده و یک نفر هم که گویا مهندس پرواز است زنده بیرون آمده است.

وی از حضور نیروهای پزشکی قانونی در محل حادثه خبر داد و گفت:با توجه به اینکه بار هواپیما گوشت بوده است، ما نظارت می کنیم که قطعات اجساد و وسایل مربوط به آنها پراکنده نشود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز درباره منزل مسکونی که هواپیما با آن برخورد کرده است نیز گفت:این منزل خالی از سکنه بوده است.  

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.