منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۰۵                                 ساعت:  ۱۱:۳۱ ق.ظ      

سبک و سریع ترین کفش ورزشی دنیا تولید شد

برای طی مسافت ۴۲ کیلومتری دوی ماراتون، استفاده از کفش های مناسب، مستحکم و سبک اهمیت زیادی دارد و آدیداس با تولید یک کفش جدید در این مسیر گام برمی دارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، بسیاری از کفش های ورزشی که امروزه توسط قهرمانان دوی ماراتون مورد استفاده قرار می گیرند به گونه ای طراحی نشده اند که برای دو ساعت پیاده روی مداوم و بدون مشکل قابل استفاده باشند.

اما آدیداس مدعی است کفش تازه تولیدی این شرکت به نام  Adizero Sub۲ چنین قابلیتی دارد. شرکت سازنده کفش یادشده را سبک ترین، پیشرفته ترین و سریع ترین کفشی دانسته که تا به حال توسط آدیداس تولید شده است.

تولید کفش یادشده با همکاری ویلسون کیپسنگ قهرمان دوی ماراتون مسابقات المپیک تابستانی سال ۲۰۱۲ صورت گرفته که رکورد دو ساعت و سه دقیقه و ۵۸ ثانیه را در این زمینه به ثبت رسانده است.

در لایه بیرونی این کفش از پارچه شبکه ای بسیار نازک استفاده شده، اما در بیرون این کفش یک لایه اهرمی شکل لاستیکی مشابه با مواد مورد استفاده درتایرهای اتومبیل ها وجود دارد که ضمن افزایش نیروی کششی از لغزش و سرخوردگی احتمالی دونده جلوگیری می کند.

قرار است این کفش بعد از انجام برخی آزمایش های نهایی از نیمه ماه مارس به قیمت ۱۸۰ دلار برای فروش عرضه شود. منبع :  دیجیتال ترندز

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.