منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷                                 ساعت:  ۱:۴۰ ب.ظ      
معاون سازمان توسعه و برنامه‌ریزی استان تهران

ری جزو شهرهای مهاجرپذیر است

معاون سازمان توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ری محل تلاقی تاریخ، فرهنگ و اقتصاد ماست. در بخش مربوط به شهرستان ری تناسب کاملاً منطقی بین جمعیت و شرایط سرزمینی ایجاد شده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،    عدالتی ، معاون سازمان توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران دقایقی پیش در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان ری که با حضور استاندار تهران در سالن خدمت فرمانداری ویژه ری در حال برگزاری است، اظهار داشت: ری محل تلاقی تاریخ، فرهنگ و اقتصاد ماست. در بخش مربوط به شهرستان ری تناسب کاملاً منطقی بین جمعیت و شرایط سرزمینی ایجاد شده است. همیشه بحث تقسیمات سیاسی در استان تهران یک موضوع مهم بوده است.

وی گفت: جمعیت شهرستان ری از ۳۲۰ هزار نفر به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است. جمعیت ری به هیچ وجه از یک قاعده خطی خاصی تبعیت نمی‌کند. در ۲۱ اسفند ماه ۹۶ سازمان آمار اعلام می‌کند که جمعیت شهرستان ری به حدود ۷۱۷ هزار نفر رسیده است.

معاون سازمان توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این‌که تعیین تکلیف جمعیت شهرستان ری بسیار مهم است چراکه ما را دچار مشکل کرده است، عنوان کرد: ما شاهد نرخ رشد جمعیت در تهران هستیم. افزایش جمعیت تا چهار سال از نکات قابل توجه این آمار است. این موضوع در خود استان برعکس است.

 

ری جزو شهرهای مهاجرپذیر است / در ری مهاجرت شهر به شهر رخ داده است

وی با تاکید بر این‌که موضوع مهاجرت به ری نیز قابل بحث است، بیان داشت: ری جزو شهرهای مهاجرپذیر است. در ری مهاجرت شهر به شهر رخ داده است. حضور حدود ۵۸ درصد جمعیت روستایی پدیده خاصی را در ری نشان می‌دهد.

عدالتی افزود: ری دومین شهرستان استان تهران از لحاظ جمعیتی است و این یک فرصت خوب برای آمایش جمعیت است. ما از دهه ۴۰ گفتیم که تهران نباید صنعتی شود ولی نتیجه آن چه است که امروز شاهد آن هستیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تبدیل اراضی کشاورزی به اراضی صنعتی در باقرشهر بسیار رواج دارد و تا ده سال آینده در کهریزک نیز شاهد این موضوع خواهیم بود. صنعت، حرف اول و آخر اشتغال را در شهرستان ری می‌‌زند. بخش فشافویه پایین‌ترین قیمت بخش صنعت در شهرستان ری را دارد.

 

وجود روستاهای پرجمعیت در ری / ساماندهی فضاهای صنعتی از نان شب هم برای ری واجب‌تر است

معاون سازمان توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: هیچ شهرستانی در تهران به اندازه ری روستای پرجمعیت ندارد و این‌ها نقاطی هستند که در پنج سال آینده می‌توانند ادعای شهر شدن داشته باشند.

وی ادامه داد: در قیامدشت ما با یک پدیده ۶۰ هزار نفری مواجه هستیم. تداخل مدیریتی که در شهر قیامدشت اتفاق افتاده باید مورد بحث قرار بگیرد و تکلیفش مشخص شود.

عدالتی در پایان تصریح کرد: ساماندهی فضاهای صنعتی از نان شب هم برای ری واجب‌تر است. هفت سال از تصویب منطقه ویژه اقتصادی ری می‌گذرد اما هنوز یک آجر گذاشته نشده است.

 

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.