منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۲۴                                 ساعت:  ۴:۰۳ ب.ظ      
کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با «تهران نیوز» در واکنش به سخنان اخیر حیدرالعبادی:

ریشه نفاق در رفتار عبادی مشهود است

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اینکه ریشه نفاق در رفتار عبادی مشهود است گفت: ایشان زمانی که نیاز به حمایت ایران داشت خود را حامی جمهوری اسلامی می‌دانست و اکنون به خاطر چراغ سبزی که آمریکا به آن نشان داده این‌گونه اظهار نظر در مورد ایران می‌کند. در آینده مدارک علت این خیانت از طرف خود آمریکای‌ها …

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، دکتر اخوان کارشناس مسائل منطقه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “هر کسی در هر کجای دنیا بخواهد با اسرائیل مقابله کند ما کمکشان می‌کنیم” و با توجه به مواضع اخیر حید العبادی اظهار کرد: وظفه حیدر العبادی بود که از برادران مسلمان خود در برابر کفار و جهان خوران دفاع کند و  کمتر توقعی انسانی از ایشان،  جبران زحمات رزمندگان و ملت ایران است که  همراه ملت عراق در برابر دشمن ایستادند.

اخوان تصمیم حیدرالعبادی را شخصی دانست و گفت: مردم و ملت عراق به واسطه عدم مدیریت حیدرالعبادی اعتراض کردند اما طرفداران العبادی  دوست داشتن این اغتشاشات را به ایران منصوب کنند که مردم عراق با تجمعات و حمایت خود را از ایران و دولت ایران نشان دادند.

وی تصریح کرد: اگر این حرکت در زمان  صدام حسین سر می زد جای تعجب نبود اما از حیدرالعابدی خود را یک مومن می‌داند و حتی در گذشته تحصیلات حوزوی داشتند بعید بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ریشه نفاق در رفتار عبادی مشهود است گفت: ایشان زمانی که نیاز به حمایت ایران داشت خود را حامی جمهوری اسلامی می‌دانست و اکنون به خاطر چراغ سبزی که آمریکا به آن نشان داده این‌گونه اظهار نظر در مورد ایران می‌کند. در آینده مدارک علت این خیانت از طرف خود آمریکای‌ها، همانطور که برای دیگران فاش کردند برای عبادی هم  فاش می‌کنند.

اخوان ادامه داد: حیدر العبادی امروز منافع شخصی خود را می‌بیند نه منافع مردم عراق را.  در زمان ریاست جمهوری اوبا فیلمی منتشر شد که سران کشورهای غربی و اوبا ما در یک جلسه نشسته بودند، حیدر العبادی بدون هیچ دعوتی کنار اوبا نشست  و توقع داشت که رئیس جمهور آمریکا با آن صحبت کند؛ اما اوباما این کار را نکرد و پشت خود را به حیدر العبادی کرد که این نشان از پشت کردن آمریکا به ملت عراق است.

وی اذعان داشت: به حمد خداوند در آینده با حمایت ملت عراق این دسیسه هم نقش بر آب می‌شود.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق هفته پیش در سخنانی گفت: با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالف است، اما به خاطر منافع ملت عراق مجبور به پیروی از این تحریم‌هاست.

که این سخنان با واکنش‌های متعددی از سوی مردم عراق و برخی از مسئولان آن‌ها روبه رو شد.

منبع: تهران نیوز

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.