منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰                                 ساعت:  ۱:۳۴ ب.ظ      
در مجموعه شهربانو انجام گرفت:

رونمایی از ۴جلد کتاب خط بریل برای نابینایان در شهرری

شهردار منطقه ۲۰ به همراه نماینده مجلس شورای اسلامی، بخشدار مرکزی شهرری و تعدادی از نابینایان از ۴ جلد کتاب خط بریل رونمایی کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، شهردار منطقه ۲۰ به همراه فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس شورای اسلامی، فاطمه فکوریان بخشدار مرکزی شهرری و تعدادی از نابینایان از ۴ جلد کتاب خط بریل رونمایی کرد و کتابخانه مجموعه شهربانوی این منطقه پذیرای نابینایان شد.

مراسم رونمایی از کتاب‌های ویژه نابینایان با مضامین کودک، روانشناسی، علوم عملی و ادبیات در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی که از ۲۴ آبان آغاز می‌شود انجام شد.

افشار در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ۵۰ درصد جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و نیازمند توجه خاص هستند، امروز بستر فرهنگی برای پذیرش بانوان به عنوان نیروی اجرایی فراهم شده است و به دنبال آن ساختارهای لازم متناسب با آن نیز باید شکل بگیرد.

شهردار منطقه ۲۰ در ادامه به تفاوت کارآفرینی و کاریابی اشاره کرد و افزود: در کارآفرینی شاهد خلق ارزش در راستای رفع نیاز مشتری هستیم که این خلق ارزش در مسیر رقابتی به تولید محصول ختم می‌شود.

وی عنوان کرد: محصولات تولیدی کارآفرینان در بستر رقابت با افراد فعال در عرصه کسب و کار قرار می‌گیرند و کارآفرینان برای پیروزی در این رقابت بایستی از روش‌های نوین استفاده کنند تا محصولاتشان معرفی و عرضه شود.

افشار با اشاره به اینکه مدیریت شهری آمادگی لازم برای در اختیار گذاشتن فضاهای شهری در خصوص معرفی محصولات تولیدی کارآفرینان را دارد، افزود: مدارس، مراکز تاریخی و مذهبی شهرری پتانسیل خوبی برای برپایی نمایشگاه‌های دوره‌ای است تا بستر حضور کارآفرینان بیش از پیش فراهم شود و مورد توجه مشتریان قرار بگیرند.

وی به راه اندازی ۱۹ مرکز مهارت آموزی کوثر از سوی مدیریت شهری با هدف توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و فراهم سازی بستر فعالیت اقتصادی آنها اشاره کرد و گفت: فعال شدن مراکز فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی تخصصی از دیگر راهکارهایی است که می تواند با حمایت دیگر مجموعه های متولی و مسئولین شکل بگیرد.

به گزارش آفتاب ری، همایش بانوان کارآفرین شهرری با حضور ۶۰ نفر از کارآفرینان در مجموعه شهربانوی منطقه ۲۰ برگزار شد که برپایی نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین و جلسه پرسش و پاسخ کارآفرینان با مسئولین حاضر در جلسه از دیگر بخش‌های این همایش بود.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.