منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۱۵                                 ساعت:  ۱:۱۳ ق.ظ      
به مناسبت هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظبم(ع)؛

رونمایی از نامه امام رضا(ع) به شیعیان+تصاویر

آیین رونمایی از کتابت نامه امام رضا(ع) به شیعیان در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، در هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظبم الحسنی(ع)، رونمایی نمادین از کتابت “نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظبم الحسنی(ع)” به خط غلامحسین امیرخوانی هنرمند و خوشنویس معاصر ایران با حضور محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونان و مدیران این سازمان، حجت الاسلام عبدالحسین مسلمی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه۲۰، عباس سلیمی معاون فرهنگی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و جمعی دیگر از مسؤولان شهرستانی و استانی در تالار شیخ صدوق آستان مقدس برگزار شد.

محمد جواد حیدری پور رئیس فرهنگسرای ولاء و مدیریت فرهنگی هنری منطقه۲۰با اشاره به اینکه آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) کربلای ایران و قبله‌ تهران خوانده می‌شود، هدف از اجرای این برنامه را حضور فرهیختگان فرهنگ و هنر در این آستان مقدس در راستای تکریم الگوهای دینی عنوان کرد.

اشتباهات خدمتگذاران ملت قابل بخشش نیست

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در این مراسم با اشاره به متن نامه امام رضا(ع) گفت: اگر مفاد این سند در زندگی اجتماعی ما پیاده می شد امروز شاهد ۱۶میلیون فقره پرونده در قوه قضائیه نبودیم و اگر سبک زندگی بر این رهنمون ها استوار باشد هرگز نزاع و درگیری رخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه امروز با طوفان بی دینی مواجه هستیم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندی پیش اقدامات دشمن را شبیخون فرهنگی عنوان می کردند ولی امروز عنوان تهاجم فرهنگی را به کار می برند.

سلیمی در تکمیل این مطلب افزود: شبیخون به امری گفته می شود که شخصی بصورت مخفیانه حرکتی انجام می دهد و می گریزد اما در تهاجم، بصورت سازمان یافته و با هدف مشخص می آیند و تا زمانی که هدفشان محقق نشده، نمی روند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه عرفان های نوظهور، دین را مورد تهدید قرار می دهند، تصریح کرد: الگوبرداری و سرمشق قرار دادن اخلاق، رفتار و منش بزرگان بسیاری از مشکلات را برطرف کرده و از فروپاشی دین جلوگیری می کند.

وی در ادامه بیان کرد: همه کسانی که در کشور منتسب به حزب الله، جبهه انقلاب، خادمین اهل بیت، ذاکرین، قاریان قرآن و کارکنان فرهنگی که خدمتگذاران مردم هستند، مسؤولیتی ویژه برعهده دارند و اگر در سبک زندگی دچار اشتباه و انحراف بشوند موجب بدبینی مردم به انقلاب و اسلام خواهد بود و این امری نابخشودنی است.

متن نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظبم(ع)، که پیامی برای شیعیان است، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ای عبدالعظیم! سلام گرم مرا به دوستدارانم برسان و به آنان بگو: در دلهای خویش برای شیطان راهی نگشایند. و آنان را به راستگویی در گفتار و ادای امانت و سکوت پرمعنا و ترک درگیری و جدال در کارهای بیهوده و بی فایده فراخوان. و به صله رحم و رفت و آمد با یکدیگر و رابطه گرم و دوستانه با هم دعوت کن، چرا که این کار باعث تقرب به خدا و من و دیگر اولیاء اوست. دوستان ما نباید فرصتهای گرانبهای زندگی و وقت ارزشمند خود را به دشمنی با یکدیگر تلف کنند. من با خود عهد کرده‌ام که هر کس مرتکب اینگونه امور شود یا به یکی از دوستانم و رهروانم خشم کند و به او آسیب رساند از خدا بخواهم که او را به سخت‌ترین کیفر دنیوی مجازات کند و در آخرت نیز اینگونه افراد از زیانکاران خواهند بود.

به دوستان ما توجه ده که خدا نیکوکرداران آنان را مورد بخشایش خویش قرار داده و بدکاران آنان را جز، آنهایی که بدو شرک ورزند و یا یکی از دوستان ما را برنجانند و یا در دل نسبت به آنان کینه بپرورند، همه را مورد عفو قرار خواهد داد اما از آن سه گروه نخواهد گذشت و آنان را مورد بخشایش خویش قرار نخواهد داد. جز اینکه از نیت خود بازگردند و اگر از این اندیشه و عمل زشت خویش بازگردند، مورد آمرزش خواهند بود اما اگر همچنان باقی باشند، خداوند روح ایمان را برای همیشه از دل آنان خارج ساخته و از ولایت ما نیز بیرون خواهد برد و از دوستی ما اهل بیت(ع) نیز بی بهره خواهند بود و من از این لغزشها به خدا پناه می برم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.