منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۲۴                                 ساعت:  ۱۰:۳۷ ق.ظ      
آفتاب ری گزارش می دهد:

روش عجیب یک زن در سرقت از طلا فروشی ها

زن افغان که با جابه‌جا کردن طلاهای بدلی با طلای واقعی دست به سرقت از طلافروشی‌های شهر ری می‌زد با هوشیاری یکی از مالباختگان بازداشت شدند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره سرقت از طلافروشی‌های محدوده آستان حضرت عبدالعظیم به کلانتری‌۱۷۲ عبدالعظیم گزارش شد. صاحبان طلافروشی به مأموران پلیس گفتند یکی از مشتریان از غفلت آنها استفاده کرده و به شیوه بدل‌اندازی از آنها سرقت کرده است، به این معنی که یک طلای بدلی را جای یکی از طلاهای واقعی گذاشته است. بررسی‌ها در این باره جریان داشت تا اینکه چند روز قبل صاحب یک طلافروشی در یکی از پاساژ‌ها متوجه بدلی بودن یکی از انگشتری‌ها شد. او بعد از بررسی دوربین مداربسته متوجه شد که آخرین مشتریان که زنی افغان و دخترش بودند در غفلت او جای انگشتری طلا را با یک انگشتری بدلی عوض کرده‌اند بنابراین مرد طلا فروش خیلی زود پلیس را از ماجرا باخبر کرد. بعد از آن بود که تصویر زن سارق تکثیر شد و در اختیار طلافروشی‌های اطراف قرار گرفت. بررسی‌ها در این باره جریان داشت تا اینکه یک روز بعد صاحب یکی از طلافروشی‌ها زن جوان را که به عنوان مشتری وارد مغازه‌اش شده بود شناسایی و پلیس را از ماجرا با خبر کرد. لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری در محل حاضر شدند و متهم را بازداشت و به کلانتری منتقل کردند. زن ۳۷‌ساله در بازجویی‌ها به ۲۵ فقره سرقت به این شیوه اعتراف کرد و گفت که پنج‌فقره از سرقت‌ها را در همان پاساژ انجام داده است. وقتی مأموران در بازرسی از زن سارق ۴۳۰‌هزار تومان کشف کردند او گفت که پول را هم از یکی از زائران حرم حضرت عبدالعظیم سرقت کرده است.

او درباره شیوه سرقت خود هم گفت: من ابتدا از پشت ویترین مغازه‌ها طلای گرانقیمتی را انتخاب می‌کردم و از آن عکس می‌گرفتم. بعد نمونه بدلی یا مشابه آن را تهیه می‌کردم و همراه دخترم با لباس‌های شیک به همان طلافروشی بر می‌گشتم. به بهانه خرید با طلافروش حرف می‌زدم و در فرصتی مناسب طلای بدلی را جای طلای واقعی گذاشته و سپس خارج می‌شدیم.

سرهنگ میررضا بهرامی، رئیس کلانتری ۱۷۲‌عبدالعظیم گفت: تحقیقات بیشتر از متهم در جریان است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.